Labai keistas pokytis Rusijos keliuose: teisėjams ir prokurorams pritaikyti tokie apribojimai, kad Vakaruose skandalas būtų garantuotas (1)

2018-02-19

Vasario pradžioje Rusijoje įgaliojo naujas vidaus reikalų ministerijos įsakymas, kuriuo apibrėžiamos kelių policijos pareigūnų bendravimo su vairuotojais taisyklės. Jos numato, kad teisėjai šioje šalyje taps tikra neliečiamųjų kasta.

Greta pakeitimų numatančių, kaip vairuotojas turi pateikti dokumentus arba pareigūnams reikalaujant perduoti automobilį, įsakyme taip pat numatyti pareigūnų įgaliojimų apribojimai bendraujant su teisėjais.

Galės daryti ką nori

Kaip rašo dienraštis „Kommersant“, anksčiau kelių policijos pareigūnai užfiksavę grubius teisėjų pažeidimus su jais galėdavo elgtis kaip su kitais girtais vairuotojais.

Tačiau nuo šiol kelių policijos patruliams tai daryti draudžiama – tokiais atvejais jie netgi negalės surašyti pažeidimo protokolo.

Tai reiškia, kad teisėjai prie vairo galės daryti, ką nori. Rusų leidinys pabrėžė, kad kiek anksčiau tokia pati tvarka buvo patvirtinta dėl kelių policijos bendravimo su prokurorais. Pareigūnai gali tik užpildyti ataskaitą, kurioje įrašomas pažeidimo pobūdis ir perduoti ją tiesioginiam prokuroro vadovui.

Pastarajam tenka atsakomybė gautą medžiagą įteikti priežiūros institucijoms. Kelių policijos pareigūnai taip pat neteko teisės administracine tvarka prašyti suimti vairuotoją, jei šis atsisako avarijos aplinkybių tyrimui pristatyti savo automobilį.

Kitiems vairuotojams tvarka sugriežtėjo

Be to, naujajame įsakyme įrašyta, kad kelių policija vairuotojus galės stabdyti ne tik numatytuose stacionariuose postuose.

Taip pat, jei anksčiau automobiliai galėjo būti stabdomi tik įtariant administracinį pažeidimą, tai dabar tokio reikalavimo nebeliko.

Kiek anksčiau Rusijos vidaus reikalų ministerija pranešė apie tai, kad nuo 2018 metų sausio 1 dienos kelių policijos pareigybių skaičius buvo sumažintas 10 tūkst. Šie įgaliojimai buvo perduoti kitiems vykdomosios valdžios atstovams.

Aut. teisės: Lrytas.lt

(19)
(4)
(15)

Komentarai (1)