„Kai žmogus netenka svorio, kur dingsta riebalai?“ Iš 150 gydytojų, dietologų ir asmeninių trenerių tik 3 į šį klausimą atsakė teisingai (7)

2018-05-07

Australijos mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kur dingsta kūno riebalai, kai netenkame svorio.

Daugelis mano, kad jie virsta energija arba raumenimis, tačiau jie yra iškvėpuojami anglies dvideginiu arba pašalinami kartu su kūno skysčiais, rašė iflscience.com.

Sportuojantys asmenys labiau sutelkia dėmesį į kalorijų deginimą ir stengimąsi tapti lieknais, bet retas kuris susimąstė, kur iš tikro išnyksta kūno riebalai kartu su nepageidaujamais kilogramais.

Tyrimo metu mokslininkai iš Naujojo Pietų Velso universiteto pateikė sveikatos priežiūros specialistams paprastą klausimą: „Kai žmogus netenka svorio, kur dingsta riebalai?“

Iš 150 gydytojų, dietologų ir asmeninių trenerių, kuriuos jie apklausė, tik 3 respondentai į šį klausimą atsakė teisingai.

Vieni manė, kad riebalai sportuojant pavirsta energija, kiti – raumenimis, o treti, kad jie palieka organizmą per gaubtinę žarną.

Riebalus iškvėpuojame

Tiesa ta, kad riebalai virsta anglies dvideginiu ir vandeniu. Mokslininkų teigimu, anglies dvideginį iškvėpuojame, o vandeniu pavirtusius riebalus pašaliname šlapindamiesi arba išprakaituodami.

Jei netekote 10 kg, gali būti, kad maždaug 8,4 kg buvo pašalinti kvėpuojant, o likę 1,4 kg pavirto vandeniu. Kitaip tariant, beveik visas netenkamas svoris yra iškvėpuojamas.

Jie pridėjo, kad viskas, ką suvalgome taip pat grįžta per plaučius. Visi angliavandeniai, kuriuos organizmas suvirškino ir riebalai, paverčiami anglies dioksidu ir vandeniu.

Tas pats vyksta su alkoholiu ir baltymais, išskyrus nedidelį kiekį pastarųjų, kurie pavirsta karbamidu ir kitomis kietosiomis dalelėmis, kurios išskiriamos su šlapimu.

Tyrėjai pabrėžė, kad vienintelis maisto produktas, kuris patenka į gaubtinę žarną nesuvirškintas yra saldieji kukurūzai, t. y., dietinės skaidulos. Visos kitos medžiagos patenka į kraują ir kitus organus.

Aut. teisės: Lrytas.lt

(17)
(13)
(4)

Komentarai (7)

Visi šio ciklo įrašai