Liga, kuri plinta kaip virusas: vis daugiau žmonių po erkės įsisiurbimo tampa alergiški mėsai ir pieno produktams (3)

2018-07-03

Erkių aktyvusis periodas dar nė neįpusėjo, bet rūpesčių jos kelia vis daugiau. Šie maži, bet grėsmingi padarėliai gali sugadinti iškylas ar pasivaikščiojimus gamtoje, o tikimybė užsikrėsti erkių pernešamomis ligomis yra labai aukšta.

Tačiau tikriausiai niekas nė nepagalvojo, kad vienos erkės įsisiurbimas gali priversti žmogų tapti veganu, rašė thetakeout.com.

Pasak alergologo ir medicinos docento Scott'o Commins'o, tai tampa opia problema, nes vis daugiau žmonių, gyvenančių JAV rytinėje dalyje, praneša, jog po erkės įsisiurbimo jie tapo alergiški mėsai ir pieno produktams.

S. Comminsas buvo pirmasis, kuris atrado ryšį tarp konkrečios erkių rūšies ir raudonos mėsos. Alergologo manymu, tokį žmogaus organizmo atsaką gali sukelti erkės, kurios į žmogaus kūną suleidžia tam tikrą medžiagą, vadinamą alfa–gal.

Be to, viena moteris papasakojo valgiusi dešreles, kai jai įsisiurbė erkė. Tą pačią naktį ji pabudo dėl virškinimo trakto sutrikimų, galvos svaigimo, kliedėjimo ir dilgėlinės.

Apie 15–20 proc. pacientų pranešė ir apie panašias alergines reakcijas į pieno produktus. Vis dėlto S. Comminsas tvirtina, kad alergija palengva gali išnykti, jei pavyksta išvengti kitų erkių įkandimo bei nevartojant produktų, kuriems pasireiškia alergija.

Mėsos alergijos simptomai:

- Dilgėlinė arba odos bėrimas;

- Pykinimas, vėmimas;

- Viduriavimas;

- Skrandžio skausmai;

- Čiaudulys;

- Galvos skausmai;

- Astma, dusulys;

- Anafilaksiniai šokai.

Jei po erkės įsisiurbimo jums pasireiškė kuris nors iš šių požymių, verčiau kreipkitės į medikus, kad atliktų tyrimus.

Patartina vengti neprižiūrimų ir nešienaujamų pievų, krūmynų, brūzgynų. Ruošiantis leisti laiką gamtoje apsirengti šviesiais drabužiais ilgomis rankovėmis, palaidines sukišti į kelnes, o kelnių galus – į batus.

Grįžus į namus būtinai reikia apžiūrėti kūną, plaukus, jei yra – nuimti ropojančią erkę, o jeigu ji jau įsisiurbusi – atsargiai ištraukti.

 

Aut. teisės: Lrytas.lt

(11)
(5)
(6)

Komentarai (3)