Tikras fenomenas? Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta bažnyčia jau 136 metus statoma be leidimų, o dabar teks sumokėti solidžią baudą (Video) (1)

2018-11-07

Net ir nepagalvotum, kad Barselonos (Ispanija) puošmena – bažnyčia „Sagrada Familia“ – net 136-erius metus buvo statoma neturint reikiamų dokumentų. Ir tik dabar, praėjus daugybei metų nuo tada, kai buvo padėtas pirmasis pamatų akmuo, „Sagrada Familia“ išduotas leidimas statyboms.

Bažnyčia sutiko į miesto biudžetą įmokėti 36 mln. eurų už tai, kad statybos vyko neturint reikiamų dokumentų. Pinigai Barselonai bus išmokėti per dešimtmetį. Lėšos teks viešajam transportui ir bazilikos aplinkai gerinti.

Architekto Antoni Gaudí suprojektuoto ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukto statinio konstrukcijos darbai vis dar nebaigti. Tikimasi, kad bažnyčia bus baigta statyti iki 2026-ųjų, kai bus minimos šimtosios A.Gaudí mirties metinės.

Kai projektas bus baigtas, bažnyčia turės 18 bokštelių. Gerokai anksčiau pastatytos statinio dalys restauruojamos ir valomos.

A.Gaudí dirbo kartu su Domènecu Sugrañesu, kuris po A.Gaudí mirties mėgino baigti bažnyčios statybų darbus. Per Ispanijos pilietinį karą sudegė visi planai, piešiniai, fotografijos, modeliai, tačiau, nepaisant to, baziliką ir toliau statė. Šventovė nuo pat pradžių išlaikoma privačiomis lėšomis, todėl, dėl pinigų stygiaus, ne sykį teko atidėti statybos darbus.

Per metus „Sagrada Familia“ aplanko 4,5 mln. žmonių, dar 20 mln. pastatą apžiūri iš lauko pusės.

Aut. teisės: Lrytas.lt

(13)
(5)
(8)

Komentarai (1)