Danų protesto kiaulė - ši kiaulių veislė buvo išvesta tikrai ne šiaip sau ()

2020-07-07

20 amžiaus pradžioje Šiaurės Fryzijoje gyvenę žemdirbiai išvedė naują kiaulių veislę. Ji buvo vadinama visaip, tačiau dabar yra geriausiai žinoma danų protesto kiaulės pavadinimu. Kodėl?

20 amžiaus pradžioje Šiaurės Fryzijoje gyveno daugiausiai danų žemdirbiai. Tiesą sakant, šiame regione iki šiol yra kalbančių daniškai. Tačiau ši teritorija tuomet priklausė Prūsijai, kuri uždraudė danams naudoti Danijos vėliavą.

Tuo ši istorija ir pasibaigtų. Per visą istoriją pasaulyje yra buvę šimtai atvejų kuomet viena ar kita šalis negalėjo naudoti savo tradicinės vėliavos ar kitų simbolių. Tačiau Šiaurės Fryzijos danai nesileido išnaikinami - jie ėmė ieškoti kitų būdų demonstruoti savo simbolius.

Taip atsirado danų protesto kiaulė - nauja kiaulių rūšis, pasižyminti raudona spalva ir šviesia juosta per pečius. Tuomet šios veislės kiaulės dažnai turėjo ir horizontalią šviesą juostą, kuri dabar yra labai reta. Kaip jau supratote, tai tapo danų pasipriešinimo simboliu - kiaulės šiek tiek, simboliškai priminė danų vėliavą.

Danų protesto kiaulės buvo veisiamos jau kurį laiką, kai veislė buvo oficialiai pripažinta 1954 metais. Suaugusių danų protesto kiaulių ūgis siekė 92 cm, svoris - iki 350 kg. 20 amžiaus viduryje ūkininkai jau nebeaugino šios veislės kiaulių, nes kitos veislės buvo pranašesnės skoniu, priežiūros paprastumu ar tiesiog ekonominiu pelningumu. 1968 metais danų protesto kiaulės išnyko.

Bet tai, kas buvo sukurta kartą, gali būti sukurta ir dar kartą. 1984 metais danų protesto kiaulės vėl pradėtos veisti. Tiesa, dabar jų yra labai mažai ir jos įprastai laikomos zoologijos soduose ar privačiose kolekcijose.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(6)
(1)
(5)

Komentarai ()