Netikėtas rezultatas – išmaniuoju laikrodžiu COVID-19 nuspėjo anksčiau nei testu iš nosies ()

2021-02-14

Naujas Sinajaus kalno sveikatos centro (JAV) mokslininkų tyrimas, paskelbtas recenzuojamame žurnale „Journal of Medical Internet Research“, parodė, kad dėvima įranga gali veiksmingai nuspėti teigiamą COVID-19 diagnozę iki savaitės anksčiau, nei dabartiniai PGR testai, kai mėginys imamas iš nosies.

Tyrime, pavadintame „Warrior Watch Study“, buvo naudojami „Apple Watch“ laikrodžiai ir speciali „iPhone“ programėlė, o tyrimo savanoriais buvo medicinos centro darbuotojai. Buvo prašoma, kad sveikatos duomenų stebėjimui ir rinkimui dalyviai naudotųsi minėta programėle, o taip pat jie turėjo pildyti stebėjimų žurnalą, kuriame reikėjo teikti pastabas apie galimus COVID-19 simptomus ir kitus veiksnius – įskaitant stresą.

Tyrime dalyvavo keli šimtai sveikatos priežiūros darbuotojų, o duomenys buvo renkami nuo 2020 m. balandžio iki rugsėjo. Pagrindinis biometrinis signalas, kurį stebėjo tyrimo autoriai, buvo širdies ritmo kintamumas (angl. heart rate variability, HRV) – kas yra pagrindiniu žmogaus nervų sistemos apkrovos rodikliu. Ši informacija buvo sulyginta deklaruotais simptomais, susijusiais su COVID-19 – įskaitant karščiavimą, skausmus, sausą kosulį, virškinimo trakto problemas bei skonio ir kvapo praradimą.

 

„Warrior Watch“ tyrimas ne tik sugebėjo nuspėti faktinę infekciją iki savaitės anksčiau, nei diagnozę patvirtino testai – bet ir atskleidė, kad dalyvių HRV ritmai po diagnozės normalizavosi gana greitai – po vienos ar dviejų savaičių nuo teigiamo testo rezultato gavimo.

Tyrimo autoriai pažymi, kad jų atradimas gali padėti numatyti COVID-19 testo rezultatus ir izoliuoti asmenis nuo tų, kuriems gresia pavojus. Svarbiausia, kad toks metodas suteikia būdą diagnozuoti nuotoliniu būdu, leidžiant slaugytojams numatyti ir aptikti COVID-19 atvejį net neatliekant fizinės apžiūros ar neimant mėginio iš nosiaryklės – kas padidina saugą didelės rizikos atvejais. Identifikuoti ligonį galima dar iki tol, kol jis tampa stipriai užkrečiamu.

 

Tyrimas vyksta ir toliau – ir jo apimtys bus plečiamos, kad būtų galima išsiaiškinti, kokia dar dėvima įranga ir jos jutikliai gali atskleisti kitus COVID-19 poveikius sveikatos priežiūros darbuotojų sveikatai – įskaitant tai, kokie veiksniai – tokie kaip miegas ir fizinis aktyvumas – gali būti susiję su liga.

Parengta pagal „TechCrunch“.

Aut. teisės: Lrytas.lt

(1)
(9)
(-8)

Komentarai ()