Rusijoje kuriamas kosminis laivas su branduoliniu varikliu (12)

2009-10-28

Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“ kuria pilotuojamą kosminį laivą su branduoliniu varikliu. Apie tai Rusijos naujienų agentūrai „RIA Novosti“ pranešė „Roskosmos“ vadovas Anatolijus Perminovas.

Pasak jo, Rusijos inžinieriai ketina sukurti transportinį – energetinį modulį, kurios pagrindas būtų maždaug megavato galios branduolinis variklis. Šio modulio eskizinis projektas turėtų būti parengtas iki 2012 m. „Roskosmos“ vertinimais, tokio energetinio įrenginio gamyba truks 9 metus, jai prireiks 17 mlrd. rublių.

Kosminis laivas su naujo tipo branduoliniu varikliu – tik vienas iš „Roskosmos“ vykdomų inovacinių projektų, teigiama pranešime. Rusija jau kuris laikas kalba apie naujos koncepcijos pilotuojamų erdvėlaivių PPTS kūrimą - jie turėtų pakeisti "Soyuz" kapsulę.

2015 m. turėtų prasidėti nepilotuojamos kito naujo Rusijos kosminio laivo modifikacijos bandymai. Toks kosminis laivas esą galėtų Rusijos kosmonautus nuskraidinti ne tik į Žemės orbitą, bet ir į Mėnulį. „Roskosmos“ paskelbtą naujos kartos kosminio laivo konkursą laimėjo korporacija „Energija“.

Pasak jos atstovų, planuojama gaminti du tokio laivo variantus – vienas iš jų bus skirtas skrydžiams į orbitą aplink Žemę, kitas – galimam skrydžiui į Mėnulį. Naujos kartos kosminiuose laivuose galės dirbti 4 – 6 kosmonautai, jie kils į kosmosą iš būsimojo kosmodromo „Vostočnyj“, kurio statyba Rusijoje bus pradėta 2011 – 2012 m.

Aut. teisės: TV3

(1)
(1)
(-1)

Komentarai (12)