"Enoki" - Romos ekomiesto koncepcija (10)

2010-06-27

Italijos sostinei, kaip ir daugeliui didžiausių pasaulio miestų, reikia gerinti ekologiškumo rodiklius. Todėl ieškoma įvairių technologinių bei architektūrinių sprendimų. Tokius vaizdus "Amžinajame mieste" kada nors išvysite, jeigu bus pritarta išradingų architektų grupės „OFL Architecture" vizijai, pavadintai "Enoki ekomiestu".

"Enoki Rome Ecocity" projekto tikslas - ištirti ateities gyvenamųjų namų galimybes. "OFL architecture" specialistų teigimu, dabartiniai medžiagų mokslo, energijos taupymo, aerodinamikos ir aplinkosaugos pasiekimai projektuotojams jau šiuo metu sudaro sąlygas išbandyti naujas pastatų topologijas. Be to, pamažu tampa įmanoma kurti inovatyvius, ekologiškus ir dideliu autonomijos laipsniu pasižyminčius pastatus.

Tai labai keistos formos metalizuota danga padengti pastatai, kurie galėtų paįvairinti Romos peizažą. Planuojama, kad tai bus visiškai savarankiški, ekologiški, energija ir kitais žmonių gyvenimui būtinais elementais apsirūpinantys kompleksai. Juose išnaudojamos pažangiausios, šiuo metu sukurtos energijos gamybos, vėdinimo ir kt. technologijos.

Enoki miestą sudarytų keli susikryžiavę maždaug 150 aukštų dangoraižiai, kuriuose liftus pakeičia šaudyklės. Jos ir gabentų gyventojus bei jų svečius. Tokie maži savarankiški mikrorajonai sudaryti ne tik iš butų. Juose, be abejo, suprojektuotos viešosios ir žalios erdvės, komerciniai, sporto ir kultūros centrai. Išorė pagaminta iš plieninių deimanto formos panelių. Italų architektai sukūrė šią koncepciją Romai, tačiau jie mano, kad tai universali idėja, gali būti pritaikoma visur. Vieną pastatą galėtų sudaryti apie 150 aukštų. Bendras naudingas ekomiesto gyvenamasis plotas sudarytų 240 tūkstančių kvadratinių miestų. Tokiame rajone Italijos sostinėje galėtų gyventi apie 6000 žmonių.

Aut. teisės: Erdvėlaivis Žemė

(0)
(0)
(0)

Komentarai (10)