Lietuviškas išradimas skinasi kelią į masinę gamybą (Video) (37)

2010-08-31

Jauno mūsų šalies elektronikos mėgėjo, sukūrusio ir užpatentavusio analogų pasaulyje neturintį aparatą garsiakalbiams, išradimu jau domisi JAV kompanijos, svarstančios galimybes pradėti masinę jo gamybą.

Pasak išradimo „Stroboskopinio apšvietimo sistema žemų dažnių garsiakalbiui“ autoriaus Vytauto Janušonio, idėja priversti žemų dažnių garsiakalbį judėti ne padrikai, kaip įprasta, o pagal muzikos ritmą kilo dar 2001 metais. „Po daugybės bandymų supratau, kad tokį iliuzinį efektą sukurti geriausia pavyktų generuojant šviesos impulsus ties garso signalo bangų frontais bei pridedant bangavimą, kuris lemia impulsų vėlavimą“, – sakė Vytautas Janušonis.

Išradėjo teigimu, šis išradimas taip pat suteikia galimybes ant garsiakalbio vibruojančiosios dalies atvaizduoti pagal ritmą judančias erdvines raides, bet kokį kitą atvaizdą, reklamą ar sukurti garsiakalbio deformacijos iliuziją.

Šis išradimas jau patentuotas Lietuvoje, šiuo metu vyksta teisinė patento plėtimo į kitas šalis procedūra. Valstybiniame patentų biure užregistruoti ir autoriaus inicialai - EVJ.

„Deja, Lietuvoje tokių išradimų poreikis mažas, tad idėja buvo pasiūlyta keliems užsienio garsiakalbių gamintojams. Kai kurie jų išradimu susidomėjo ir šiuo metu su viena JAV kompanija deramasi dėl galimybių pradėti masinę tokių aparatų gamybą, viliuosi, kad pavyks užmegzti ir daugiau tokių kontaktų“, - sakė V. Janušonis.

Šiame vaizdo siužete – erdvinio vaizdo generatoriaus žemųjų dažnių garsiakalbiui pristatymas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (37)