Plastikinis saulės energiją surenkantis skydelis (6)

2011-02-01

Neseniai pasirodžiusieji saulės energiją surenkantys lankstūs plastikiniai skydeliai žada sukelti rinkoje tikrą revoliuciją. Plastikiniai saulės energijos kolektoriai yra pigesni, lengvesni ir paprasčiau pritvirtinami už dabartinius saulės energijos kolektorius iš silicio, dominuojančius rinkoje.

Plastikas yra ypač universali medžiaga ir šiuos naujus skydelius galima pritaikyti visur – pastatų sienoms, autobusų stotelių stogams ir panašiai. Profesorė Davida Lidzey iš Šefildo universiteto sakė: „Šie skydeliai išsivynioja tari popieriaus ritinys. Manau, kad jos galėtų tapti puikiu energijos šaltiniu besivystančioms šalims.“ JAV įsikūrusi kompanija „Konarka“ jau pradėjo naująją technologiją diegti į tokius buitinius produktus kaip lietsargiai ar lagaminai. Kompanija savo biuruose Floridos valstijoje iš šių plastikinių skydelių susikonstravo užuolaidas. Kompanija planuoja plastikinius saulės energiją surenkančius skydelius pritaikyti gatvėse, pavyzdžiui, autobusų paviršiuose ir stotelių stoguose.

Plastiko panaudojimo galimybės yra labai didelės. Paprastas plastikas yra izoliatorius, tačiau speciali molekulinė struktūra ir naujos technologijos leidžia šiais skydeliais tekėti elektronams. Gamintojai sako, kad naujuosius skydelius vis dar reikės tobulinti, jų naudingumas tesiekia 8 procentus, kai tuo tarpu įprastiniai skydeliai iš silicio surenka 10 procentų daugiau energijos. Taip pat dar nėra tiksliai žinomas naujų skydelių ilgaamžiškumas ir irimo laipsnis. Plačiai naudojami saulės energijos kolektoriai iš silicio gali funkcionuoti iki 20 metų. D. Lidzey sako: „Jei šie skydeliai ir suyra greičiau negu įprasti, tai nesvarbu. Jie bus pigesni ir tikrai ras savo vietą rinkoje“.

Aut. teisės: alfa.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)