Robotą išmokė gaudyti kamuolius (Video) (6)

2011-05-03

Vokietijos Aerokosminio centro (DLR) Robototechnikos ir mechatronikos institute sukurtas žmogaus pavidalo robotas „Justin" išmoko susidoroti su viena sunkiausių užduočių robotams – sugauti jam mėtomus kamuolius.

Pasak DLR inžinierių, jų sukurtas androidas pagauna daugiau nei 80 proc. jam mestų kamuolių, o tai esą didelis pasiekimas. Paprastai mechaniniai – elektroniniai įrenginiai, gebantys užfiksuoti jų pusėn metamą kamuolį, numatyti jo trajektoriją, apskaičiuoti jo ir savo manipuliatorių padėtį erdvėje tam tikru metu, kad pavyktų kamuolį sugauti, yra labai sudėtingi ir gali veikti tik laboratorijose.

Tuo tarpu androidas „Justin“ gali žaisti su žmonėmis bet kur: jis rieda ant 4 ratų, sveria 45 kilogramus ir gali gabenti iki 15 kg naudingojo svorio. Iš viso šio roboto mechaninis skeletas pasižymi 43 laisvės laispniais, tai yra, geometriniais paramertais, reikalingais jo padėčiai erdvėje nustatyti. Kiekviena jo ranka ir delnas turi 7 ir 12 laisvės laipsnius, o korpusas – 5.

Kadangi sugauti kamuolį robotui nepaprastai sunku, jam talkina stereoskopinio vaizdo, kurį fiksuoja dvi vaizdo kameros, sistema, lazeriniai davikliai, inercijos matavimo blokas ir kita įranga. Robotas gali gaudyti kamuolius abiem rankomis, jis geba prognozuoti kamuolio trajektoriją ir prireikus vos per 5 milisekundes pasukti savo korpusą reikiama kryptimi iki 2 cm atstumu.

Kaip jam tai pavyksta, galima pamatyti šiame vaizdo siužete.

Aut. teisės: TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)