Ispanijoje – visą parą veikianti saulės jėgainė (Video) (14)

2011-10-08

Pietų Ispanijoje, Sevilijoje, atidaryta pirmoji pasaulyje saulės elektrinė, kuri gali generuoti elektrą net naktimis.

260 mln. svarų (apie 1 mlrd. Lt) kainavusioje „Gemasolar“ jėgainėje įrengta 2,6 tūkst. veidrodžių, kurių atspindimi Saulės spinduliai yra nukreipti į du bokštus su druskomis, rašo dailymail.co.uk. Jos įkaitinamos iki 900 laipsnių pagal Celsijų, išlydomos ir kaitina vandenį, kuris garuodamas suka turbinas, generuojančias elektrą. Dieną druskų lydalas įkaitinamas tiek, kad sutemus jėgainė ir toliau gamina elektrą. Šiluma išlaikoma net iki 15 valandų, taigi turbinos gali suktis visą naktį ar ūkanotą dieną.

Sevilija puikiai tinka tokiam projektui, kadangi tai yra viena karščiausių vietų Europoje. Be to, čia yra pakankamai vietos milžiniškam veidrodžių parkui.

„Druskos sugeria karštį ir leidžia išlaikyti jį net kai talpyklos nekaitina saulė. Taigi elektra gaminama net naktį“, – teigia elektrinę pastačiusi kompanija „Torresol“. Kol kas jėgainė veikia 70 proc. pajėgumu. Visu pajėgumu ji pradės veikti kitąmet.

Panašias idėjas kaip kaupti Saulės šviesos energiją mokslininkai siūlė jau seniau, o dabar pereita ir prie praktinio idėjų įgyvendinimo.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą:

Aut. teisės: 15min.lt

(3)
(0)
(3)

Komentarai (14)

Susijusios žymos: