„Google“ ruošia papildytos tikrovės akinius (3)

2012-02-24

Bendrovė „Google“ jau šiemet rinkai gali pateikti elektroninius vadinamosios "papildytosios realybės" funkcijas atliekančius akinius su „Android“ programine įranga, GPS imtuvu ir įvairiais jutikliais.

„Google X Glasses“ pavadinta naujovė turės permatomus LCD ekranėlius, kuriuose ant regimojo vaizdo galės būti projektuojama virtuali tikrovė, pranešė JAV dienraštis „The New York Times“.

Šop šaltinio žiniomis, „Google X Glasses“ įrenginys kuriamas slaptoje „Google X“ laboratorijoje netoli pagrindinės bendrovės būstinės Kalifornijoje. Prototipą mačiusių šaltinių teigimu, pagrindinė tokių akinių paskirtis bus su vartotojo buvimo vieta susijusios informacijos rodymas. Pavyzdžiui, pažvelgus pro „Google X Glasses“ į kokią nors gatvę ar pastatą į akinius iš „Google“ serverių, remiantis GPS koordinatėmis ir  žiūrėjimo kryptimi, bus perduodama ir permatomuose ekranuose projektuojama atitinkama informacija: adresas, paskirtis, teikiamos paslaugos, pasiūlymai, lankytojų atsiliepimai, socialinio tinklo draugų nuomonės ir kt.

Šiuose akiniuose taip pat bus įmontuota vaizdo kamera ir garso įvesties bei išvesties priemonės, sakoma pranešime. Akiniuose rodomos papildytos tikrovės  (augmented reality) pobūdis galės būti pats įvairiausias: nuo virtualių objektų, padedančių orientuotis nepažįstamoje vietoje, iki turistams skirtos istorinės informacijos, kitų žmonių paliktų atsiliepimų apie restoranus ar parduotuves bei su konkrečia vieta susietos reklamos.

Dar daugiau: šaltinių teigimu, „Google X Glasses“ suteiks galimybę naudotis veidų atpažinimo programine įranga, kuri, jei bus pakankamai tiksli, galės identifikuoti nepažįstamus žmones ir žiūrint į juos ekrane rodyti, pavyzdžiui, kaip jie susiję su jūsų „Facebook“ draugų draugais ir panašiai. Tokios technologinės galimybės, pasak dienraščio kalbintų ekspertų, gali sukelti rimtų asmens privatumo apsaugos problemų.

Kitų šaltinių teigimu, „Google X Glasses“ bus valdomi palenkiant galvą, keli valdymo mygtukai bus įmontuoti ir akinių rėmeliuose, o techninės  „Google“ akinių įrangos galimybės atitiks jau rinkoje esančių išmaniųjų telefonų įrangą.

Aut. teisės: TV3

(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)