Atominių elektrinių saugumas: aktyvistas be kliūčių ant AE stogo numetė dūminį užtaisą (50)

2012-05-03

Vienas „Greenpeace“ aktyvistas trečiadienį motorizuotu parasparniu įskrido į Prancūzijos pietryčiuose esančios Biužė atominės elektrinės teritoriją, pranešė policija.

„Vienas „Greenpeace“ aktyvistas motorizuotu parasparniu atvyko maždaug 7 val. 40 min. (8 val. 40 min. Lietuvos laiku). Jis praskrido virš elektrinės, numetė dūminį užtaisą ir nutūpė teritorijoje, kur buvo sulaikytas“, – pranešė regiono policija.

Minima aplinkosaugos aktyvistų organizacija paskelbė, kad šiuo veiksmu buvo nusitaikyta į du politikus, kurie šį sekmadienį varžysis antrajame prezidento rinkimų rate, – dabartinį šalies vadovą Nicolas Sarkozy ir jo varžovą, socialistų kandidatą ir favoritą Francois Hollande'ą.

„Šios akcijos tikslas yra pasiųsti žinią šiems dviem prezidento rinkimų kandidatams, kurie neigia atominės energetikos riziką“, – žurnalistams sakė „Greenpeace“ atstovė Sophia Majnoni.

„Norėjome iliustruoti iš išorės kylantį pavojų, pavyzdžiui, gali nukristi lėktuvas“, – sakė ji.

Gruodžio mėnesį „Greenpeace“ aktyvistai įsibrovė į dvi Prancūzijos atomines elektrines, taip, pasak jų, norėdami pademonstruoti šių elektrinių pažeidžiamumą. Devyni aktyvistai buvo įsibrovę į Nožan prie Senos elektrinę netoli Paryžiaus, o kiti du – į Kriua elektrinę šalies pietuose.

Aut. teisės: alfa.lt

(0)
(0)
(0)

Komentarai (50)