Iš metalo laužo surinktas „Lamborghini“ – kirgizų svajonės išsipildymas (Video) (6)

2013-07-30

Du jaunuoliai Kirgizijoje iš metalo laužo sukūrė savo „Lamborghini“. Skurdi valstybė visus automobilius importuoja iš užsienio, tačiau vaikinai sako norintys sukurti nacionalinę transporto priemonę.

Dažnas lietuvis Kirgizstaną žino kaip šalį, į kurią per Lietuvą keliauja naudoti automobiliai iš Europos. Garsūs vakarietiški vardai ten populiarūs, nors automobilius apskritai vairuoja tik kas šešioliktas Kirgizstano gyventojas – gyvulininkystė bene skurdžiausioje buvusios Sovietų Sąjungos šalyje yra pagrindinis verslas. Tačiau du vaikinai numojo ranka į ūkines šalies tradicijas ir pasigamino sportinį automobilį – kirgizišką „Lamborghini“.

Pasigaminti automobilį, pasirodo, nesudėtinga net ir Kirgizijoje, net jei apie automobilius nieko neišmanai – brėžinius vaikinai rado internete, o kadangi abu yra reklamos dizaino specialistai, netruko idėją perkelti į realybę. Po trijų mėnesių automobilis jau stovėjo garaže.

„1982-ųjų „Volvo“ platforma yra pagrindas, kai kur ją patrumpinome, kai kur pailginome. Ratai – iš BMW X5. Mūsų surinkta mašina yra tokio pat dydžio, kaip ir originalas. Naudojome plastiką, anglies plieną, akrilinį stiklą, dalis iš kitų automobilių“, – pasakoja automobilio kūrėjas Mederas Koilubaevas.

Tačiau tai tik pirmas žingsnis didingesnių ateities planų link. Vaikinai sako, kad norėtų sukurti visiškai unikalų automobilį, kuris turės unikalią – kirgizišką – formą ir kirgiziškas spalvas. Tačiau nors svajonės ir didelės, sakoma, kad praktiškiausia transporto priemonė kalnuotuose Kirgizstano keliuose kol kas tebėra arklys ir vežimas.


Aut. teisės: lrt.lt
Autoriai: Jurga Bakaitė

(11)
(0)
(0)

Komentarai (6)