Eletromagnetinis automatas, nešiojamą kompiuterį paverčiantis į rėtį (Video) (14)

2013-08-12

Savadarbis elektromagnetinis automatas kulkas iš vamzdžio siunčia 42 m/s greičiu: spustelėjus gaiduką, kulka įstatoma į spyruoklės pavidalo vamzdį, kuriuo paleidžiama elektros srovė generuoja magnetinį lauką, o šis įgretina kulką. Įdomu? Ir puikiausiai veikia.

Vaizdo siužete nufilmuota, kaip šiuo "Delta-V" Engineering" entuziasto Džeisono Murėjaus (Jason Murray) sukonstruotu ginklu varpomos ne tik tuščio gazuotų gėrimų skardinės, bet ir nešiojamojo kompiuterio ekranas.

Elektromagnetinis automatas pagamintas iš 8 elektromagnetinių spiralių. Jos sujungtos išilgai į vieną ilgoką vamzdį. Energija šį ginklą aprūpina du nešiojami ličio elementai, kartu generuojantys 50 V ir 360 A elektros srovę. Elektros srovės parametrus reguliuoja keletas automate įmontuotų nedidelių prietaisėlių.

Spustelėjus gaiduką, mechaninė spyna įstato šovinį į vamzdį, kur, kliudęs infraraudonųjų spindulių jutiklį, užtaisas įjungia automato mechanizmą ir kulka įstumiama į 8 spiralių vamzdį. Spiralėmis pradeda tekėti elektros srovė, kuri generuoja magnetinį lauką, o šis stumia ir įgreitina metalinę kulką. Tada – beveik begarsis šūvis.

Na, ir, žinoma, geriau vieną kartą pamatyti:

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(26)
(0)
(3)

Komentarai (14)