Pripučiamas pasaulis, kuriame galima atitrūkti nuo realybės (video) (0)

2014-03-12

Ar galite patikėti, kad šie spalvingi kambariai yra pastatyti tik iš plastiko, natūralios šviesos ir oro kompresoriaus?

Ši keista struktūra vadinama luminariumu (angl. luminarium). Jo išradėjai „Oro architektai“ (angl. Architects of AIR), ką tik išleido knygą, kurioje aprašyti jau du dešimtmečius kuriami jų darbai. Luminariumas yra žmogaus masto pneumatinė skulptūra, pagaminta iš polivinilchlorido (PVC) medžiagos, kurią pripūtus, sukuriami urvų pavidalo tuneliai. Šios hipnotizuojančios erdvės taip užburia savo spalvų žaismu, kad lankytojai, atitrūkę nuo realaus pasaulio, čia praleidžia valandų valandas. „Oro architektai“ turi keletą skirtingų šio statinio versijų. Jos visos keliauja aplink pasaulį vis apsistodamos kelioms dienoms ar savaitėms parkuose bei paplūdimiuose. Iš išorės vienas luminariumas atrodo gan įdomiai, bet keletas į kraštovaizdį įsiliejančių šių atrakcionų išties sužavi savo pripučiamos karalystės įvaizdžio struktūra. Patekę į vidų, lankytojai gali vaikščioti po erdves kiek tik nori – pasinerti į tunelių tyrinėjimą, arba tiesiog įsikurti ankšties formos kambariuose.

Permatomos, spalvotos konstrukcijos sienos iš PVC (medžiagos, sukuriančios visą šį spektrą vos iš keturių spalvų), tampa beveik kaip vitražas, nudažantis visą erdvę įvairiausiais atspalviais.

Kai kurios patalpos yra minkštos ir primena labirintus, kurie per aortą veda į širdies skilvelius. Kiti galiausiai atsiveria į masyvius kupolus, kurių sienos išmargintos plonomis visiškai skaidraus PVC linijomis, kambarį nusėjančiomis šviesų ruožais.

Nuo 1992 metų daugiau nei du milijonai žmonių iš 40 skirtingų šalių aplankė „Oro architektų“ instaliacijas. Nuotraukose galite išvysti kaip tai atrodo, tačiau tai tikrai neperteikia realių potyrių, kurie aplanko įžengus į šias kerinčias erdves.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(9)
(0)
(0)

Komentarai (0)