Pirmajam išmaniajam telefonui sukanka 20 metų (Video) (4)

2014-08-19

Neteiskite telefono pagal jo išvaizdą. Didelė, juoda dėžutė buvo pirmasis išmanusis telefonas pasaulyje. IBM „Simon“ telefonas prekyboje pasirodė 1994 metų rugpjūčio 16 dieną – tai buvo mobilusis telefonas su įvairiomis kompiuterio funkcijomis.

Minėdamas pirmojo išmaniojo telefono 20 metų jubiliejų, Londono mokslo muziejus išstatė jį į parodą.

„Simon“ tuomet nebuvo vadinamas išmaniuoju telefonu, - sakė parodos kuratorė Charlotte Connelly. - Tačiau jis turėjo daug ypatybių, kurias turi šių dienų telefonai. Jis turėjo kalendorių, užrašų knygutę, juo galima buvo siųsti elektroninius laiškus, žinutes, paskambinti.“

Telefono negalima pavadinti kišeniniu – jis svėrė pusę kilogramo. Tačiau C.Connelly sakė, kad telefono dizainas pralenkė savo laiką.

„Jis atrodo kaip plyta, tačiau jis nėra toks didelis, koks gali jums pasirodyti. Jis yra stilingas, turi žalią LCD ekraną, kuris yra panašaus dydžio kaip ir „iPhone 4“. Iš tiesų tai yra visai neblogai atrodantis telefonas“, - sakė ji.

IBM telefonas buvo pirmasis, galėjęs naudoti aplikacijas ir būti susietas su fakso aparatu.

Telefoną galėjo įsigyti tik JAV gyventojai – telefonas veikė penkiolikoje valstijų, buvo parduota 50 tūkst. telefonų.

„Telefono baterija veikė tik valandą, jis kainavo 899 dolerius, tuo metu nebuvo mobiliojo interneto, todėl jis nebuvo labai populiarus“, - sakė C.Connelly.

Aut. teisės: 15min.lt

(11)
(0)
(11)

Komentarai (4)