Uždarius „The Pirate Bay“ pildosi autorių teisių gynėjų košmarai (14)

2014-12-19

„The Pirate Bay“ neveikia jau savaitę, tačiau tai praktiškai neturi įtakos failų dalinimosi srautui pasauliniu lygiu. O ir pačios svetainės atstovai į teisėsaugos veiksmus reaguoja ramiai: kas nutiko, to nepakeisi. Jie teigia kol kas nenusprendę, ar svetainę prikels naujam gyvenimui, tačiau jei taip nutiks, sugrįžimas bus įspūdingas.

Didžiausioje pasaulyje failų dalinimosi svetainėje kasdien lankėsi milijonai interneto naršytojų. Autorių teisių gynėjai, įsikinkę teisėsaugą, ilgai bandė uždaryti legendinę piratų irštvą, vildamiesi, kad tai suduotų reikšmingą smūgį interneto piratų bendruomenei visame pasaulyje.

Iki šiol teisėsaugos veiksmai turėjo trumpalaikį efektą, o po vienos-kitos dienos „The Pirate Bay“ prisikeldavo. Tačiau praėjusį antradienį Švedijos policijos atliktas reidas, kurio metu buvo konfiskuoti serveriai, kompiuteriai bei kita įranga, buvo kitoks.

Panašu, kad pareigūnai pataikė tiesiai į piratų laivyno vedlį: „The Pirate Bay“ neveikia jau savaitę. Nepaisant to, flotilė nesubyrėjo.

Piratų nesumažėjo

Remiantis naujausiais duomenimis, „BitTorrent“ statistikai tinklalapio uždarymas didelės įtakos neturėjo.

Tam, kad „torrent“ sistema veiktų nenutrūkstamai, jai reikalingas vadinamasis seklys (angl. tracker), kuris koordinuoja failų dalinimąsi. Jo paskirtis yra saugoti duomenis apie failų turėtojus ir siuntėjus: kur tikrieji failai yra, kurie vartotojai yra prisijungę, kokie ryšio kanalai laisvesni ir kuriais siuntimas vyktų greičiau.

„The Pirate Bay“ atveju šį darbą atliko viešas ir nemokamas įrankis „Demonii“ (juo naudojasi ir daug kitų „torrent“ svetainių). „Demonii“ duomenimis, uždarius minėtą tinklalapį, bendras failų dalinimosi lygis praktiškai nepakito.

„Didelių pokyčių dėl „The Pirate Bay“ uždarymo mūsų pusėje nėra. Nematau jokių anomalijų ar pokyčių, – tinklalapiui Torrentfreak.com sakė „Demonii“ operatorius. – Kadangi praktiškai visų „torrent“ failų kopijos yra „KickassTorrents“ ir „Torrentz“ svetainėse, panašu, kad išjungimas nesustabdė žmonių toliau siųstis ir kelti failus.“

Kaip ir anksčiau, prisijungimų prie „Demonii“ sistemos skaičius išliko stabilus, tiesa, mėnesio statistikoje galima įžvelgti nežymų aktyvumo sumažėjimą pastarąją savaitę. „Kalbant apie skaičius, mes turime apie 2,88 mln. prisijungimų per minutę piko valandomis ir apie 2,16 mln. prisijungimų per minutę esant mažiausiam aktyvumui“, – nurodė „Demonii“ atstovas.

Neplanuotos atostogos

Švedijos policijos reidas, po kurio ir nustojo veikti „The Pirate Bay“, šios svetainės atstovų neišgąsdino.

„Pats reidas mūsų nenustebino. Tai yra viso šio žaidimo dalis. Tiesą sakant, mums tai visiškai nerūpi“, – teigė „The Pirate Bay“ atstovas, prisistatęs slapyvardžiu „Mr 10100100000“.

Jis pridūrė, kad susidariusia situacija visa svetainės komanda, kurią sudaro 30–50 žmonių, naudojasi kaip neplanuotomis atostogomis: „Kiek laiko turėtume veikti? Iki kada? Mums net buvo šiek tiek smalsu, kaip į tai reaguos visuomenė.“

„Mr 10100100000“ teigė nežinąs, ar bus nuspręsta tinklalapį prikelti. „Tačiau jei ir kai mes grįšime, tai įvyks su trenksmu“, – patikino jis.

„The Pirate Bay“ įkūrėjas Peteris Sunde praėjusią savaitę pareiškė, kad jam nerūpi, ar tinklalapis daugiau niekada nebeveiks. Neseniai iš kalėjimo išėjęs vyras šiuo metu užsiima kitais projektais.

Nors interneto piratų ikona tapęs tinklalapis neveikia, internete netrūksta „torrent“ svetainių alternatyvų, o taip pat ir atgaivintų „The Pirate Bay“ versijų. Vieną jų sukūrė ir palaiko konkurentai „IsoHunt“.

Parengė Gediminas Gasiulis

Aut. teisės: Lrytas.lt

(128)
(1)
(127)

Komentarai (14)