Galime atsisveikinti su gyvenamaisiais klasikiniais rąstų namais: Lietuvoje jie tapo „nelegalais“

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

validot.ratk 2015-04-21 12:52
The Art of Not Being Governed. Jeigu pats nusprendei gyvent tokiam name už kuri pats sumokėjai savo žemėje, kam tu darai žalos? Ka nuskriaudi? Kodėl tai nelegalu? Why?
- 2015-04-21 13:22
Ir kūrena tada tonomis malkų ar dar geriau - plastmasių, kad tik šilta būtų.
vardasas 2015-04-21 13:39
Patikek bruksny daug daugiau tavo tuos apsiltintus murinius sildyti reikia nei tuos rastinius. O kam naudingi tokie namai kuriu apsiltint nereikia ir kuro mazai naudoja niekam isskyrus savininkui
FtBall 2015-04-21 13:43
Rastinių namų ir neuždraudė. Uždraudė nepakankamai/netinkamai apšiltintus. Panašiai, kaip ir seniau buvo su autobusų/sunkvežimių vairuotojų girtumu - KET leido būti kažkiek išgėrus, tačiau pagal kitus įstatymus, darbo vietoje draudžiama būti girtam, taigi, nors KET leidžia išgert, DK - draudžia.
SILORAKAS 2015-04-21 13:47
Namas sildomas biokuru (t.y. malkomis) nedidina bendro CO2 kiekio atmosferoje (patys suprantate kodel).
vytautas50 2015-04-21 14:00
Šiaip tai juokinga kova už ekologiją gaminant masę visokio vienkartinio šlamšto. Dėl menkiausios smulkmenos visi produktai praktiškai netaisomi. Bet tai visumoje beprotiški žemės energetiniai ir materialūs resursai. Jau iš plastmasių formuojasi vos ne atskiri žemynai. Žodžiu visi užsiiminėja pinigų darymu bet ne rūpinasi kaip realiai iš tikro geriau. Šiltas namas gerai bet tai automatiškai jis hermetiškas. Atitinkamai žmonėms tai tikrai ne į sveikatą. Be to neaiškus dirbtinių šiltinimo medžiagų poveikis ilgalaikėje perspektyvoje žmogaus sveikatai. Su medžiu viskas kaip ir aišku. Natūralus produktas. Reikalingos visokios vėdinimo sistemos reikalaujančios energijos. Ir galiausiai klausimas kur ta ekonomija. Realiai klausimų daugiau nei atsakymų.
lizunas 2015-04-21 14:03
Pritariu Vytautui
sloggi 2015-04-21 14:07
Vel is antro galo daro. Jug ir gerai apsiltinti namai kurena malkom... nepaprasciau liept filtrus isirengt? Ar cia kazkam reik pasibasliuot is savo statybu imones ir pns?
FtBall 2015-04-21 14:14
Tikslas toks, kad nereikės kūrent - turi užtekt tavo bezdalų namui apšiltint
immortallt 2015-04-21 14:28
Vytautai, girdėjai apie tokį stebuklą, kaip rekuperatorių? Arba dar toks stebuklingas daiktas yra, kaip langas. O aukščiau teisingai rašė, tavo teisės baigiasi ten, kur prasideda kito žmogaus teisės. Biokuru šildosi ne visi, o ir turimus resursus turime tausoti. Aišku, visad atsiranda tokių, kuriems apart jie patys daugiau niekas neįdomus. Tik todėl ir tenka leisti tokius įstatymus. O šiaip, norit mokėti už kwh mažiau, kaip prancūzai, ar už energijos išlaidas mažiau, kaip vokiečiai, pas kuriuos energijos kaina 2x didesnė nei Prancūzijoje?
kestutisz 2015-04-21 14:42
Niekas, kūrendamas nuosavas malkas kokiam medinuke nieko ir iš "Europos" ir nenori. Čia jau "Euopai" norisi kuo labiau prispausti juos ir prikurti kliūčių. Tiek va dabar su privalomu prabangiu šildymu (man asmeniškai visgi kiauras medinukas vistiek geriau nei kažkoks pasityčiojimas su apšiltinimais), tiek su visokiais privalomais reikalavimais įsivesti kelius (na man visitek smagiau bakūžė miške, kad ir reikės paklampoti). Skundžiasi dažniausiai blokinių namų įkaitai kuriem patiem jau nelabai kas ir belieka tik laukti "ką duos" - tai nuolaidą šilumai, tai paramą projektui (bo pats nieko negali) ar pan.
SaMaras 2015-04-21 14:47
Ta pačia logika vadovaujantis kodėl EU vis dar pardavinėjami tarkim ferariai ar bugačiai ar rolsai? Juk pagal tą pačią logiką jų išmetamos dujos irgi mane nuodija.. o degina IŠKASTINIO kuro tikrai daugiau nei būtina.. Kodėl leidžiam parduotuvių fasadus apšviesti šitokiais kiekiais prožektorių vien dėl estetinio grožio? Negi EU negali nureguliuoti ir ten kiek vatu gali sunaudoti bereikalingi vartotojai (ir nesvarbu kad kažkas už suvartotą elektrą susimoka) Ką noriu pasakyti, kad kitą kartą iš didelio noro padaryt kaip geriau gaunas kaip visada
immortallt 2015-04-21 14:50
Tai ko tada skundžiates šildymo sąskaitom?
vytautas50 2015-04-21 15:33
Čia dėl prabangių ir galingų auto puikus pastebėjimas kaip fiktyviai rūpinamasi šiuo pasauliu. Važinėjam visi su kokiais Lupo ar Smart ir realiai saugom šią planetą o ne užsiimam demagogija. Ir ta demagogija kiekviename žingsnyje. Kas moka už apšvietimą prekybos centruose bei jų beprotiškus plotus. Tie patys pirkėjai. O visumoje mums nėra šansų konkuruoti su pietiečiais vien dėl objektyvių gamtinių sąlygų. Vienas variantas statybinius reikalavimus užtikrinti prancūzams ir visiškai kitas mums. O sąlygos nuleidžiamos direktyvos pagalba, bet dėl jų įvykdymo pasisiauskit. Tai jau jūsų problemos.
min 2015-04-21 15:42
Manau sildymo saskaitomis dazniausiai skundziasi daugiabuciu gyventojai.
immortallt 2015-04-21 15:50
Prancūzams reikia užtikrinti statybinius reikalavimas dėl patalpų vėdinimo. Taip pat nežinau, kuo suomiams gamtinės sąlygos palankesnės, nei mums.
amas 2015-04-21 15:53
Įdomiausia, kad kitur europos normos giliai po**uj. Kaip pavyzdžiui Anglijoj stato namus iš vienos eilės plytų ar blokelių be jokio apšiltinimo. Taip tai tikrai kvaila. Bet jei jie nori tai ir stato. O pasmus kai pripratę aklai vygdyti sajunginius nųrodymus, ankščiau tssr, dabar EU, taip ir vygdo. Ir taip netik apie namus, dar vienas labai akivaizdus pavyzdys važinėjimas diena su šviesom...
hamann 2015-04-21 15:54
nu blet. runkeliai. džiaukitės, kad dar jums EU įspiria šiknon ir stumia progreso link, o tai ir gyventumėt urvuose jei nieks nejudintų. ir kaip taisyklė, spėju, skundžiasi labiausiai tie, kurie nei žada namą statyt per savo likusį varganą nuobodų gyvenimą, nei jiems realiai rūpėt turėtų. o jei ir statysis tai statysis nelegaliai kokiam dievo* užmirštam kaime, kur kalbos nėr nei apie namo projektą nei apie jo pridavimą. *dievo tai iš tikro nėra.
vytautas50 2015-04-21 16:03
Na kai suomiai laikėsi "protingos" politikos rusų atžvilgiu už tai gaudami beveik dykai resursus susikaupė "riebaliukų". Dabar nelabai jau jie ten žavintys. Visi uždarbiauti kažkaip į Norvegiją lekia bet ne į Suomiją. Vadinasi neapsimoka ir nieko gero. Na direktyvų vykdyme tai mes tikrai uolūs. Taip visuomet buvo yra ir bus. Avinų banda nieko nepadarysi. Savo proto nerasta. Bet už uolumą juk dosniai moka. Vien kokie euro parlamentarų atlyginimai už absoliučiai nieko neveikimą. Ypač "protingos" biurokratų direktyvos kad visi agurkai turi būti tiesūs. Pasirodo ES biurokratai net kietesni už gamtą.
sub 2015-04-21 16:17
Kas čia per nesamonė parašyta, kur paryškinau. Visam kitam tavo nuomonėje kaip ir pritarčiau.