Švedai baido Rusijos laivus „homoseksualiu povandeniniu jūreiviu“ ir Morzės kodu (Video) (35)

2015-05-14

Švedijos aktyvistai sugalvojo originalų būdą, kaip nuo savo šalies krantų atbaidyti Rusijos povandeninius laivus – po vandeniu bus dainuojantis jūreivis, kuris Morzės kodu siųs žinutę „This way, if you're gay“ („Čion ateini, jei gėjas esi“).

Švedijos taikos ir arbitražo draugija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje matyti „jūreivis“ – neoninėmis spalvomis šviečiantis vien apatiniais vilkintis ir klubus judinantis vyras. Šis ženklas buvo iš valties buvo nuleistas į jūrą.

Virš vyro figūros – užrašas rusų kalba „Sveiki atvykę į Švediją!“. Apačioje tai pakartota angliškai ir pridurta – „Homoseksuali nuo 1944“. Šalis homoseksualumo nusikaltimu nelaiko nuo 1944-ųjų. Tokia žinia Rusijai pasirinkta neatsitiktinai – Rusijoje įstatymai draudžia „homoseksualią propagandą“ nuo 2013 m.

Stokholmas praėjusių metų spalį paskelbė, kad prie savo krantų Baltijos jūroje užfiksavo užsienio valstybės povandeninį laivą. Buvo įtarta, kad tai – rusų laivas, tačiau jo nepavyko rasti.

Praėjusį mėnesį Suomijos karinis laivynas pranešė paleidęs keletą perspėjamųjų giluminių bombų, kai prie Helsinkio po vandeniu buvo užfiksuotas įtartinas objektas.

 

 

Aut. teisės: 15min.lt

(49)
(3)
(46)

Komentarai (35)