Iškalbinga statistika: automobiliai su „EyeSight“ sistema į autovarijas papuola 60 proc. rečiau (Video) (4)

2016-02-10

„Subaru“ pagalbinė vairavimo sistema „EyeSight“ beveik dviem trečdaliais sumažina eismo įvykių skaičių. Kaip teigiama gamintojo pranešime žiniasklaidai, tai įrodo Japonijos eismo įvykių tyrimų duomenimis ir duomenų analize pagrįsta suvestinė.

2010–2014 m. „Subaru“ tyrimų skyrius surinko informaciją apie beveik 300 tūkst. šios markės automobilių. 246 tūkst. šių automobilių buvo įrengta „EyeSight“ sistema, o likusiuose jos nebuvo. Tyrimo rezultatai parodė ryškų skirtumą pagal automobilių avarijų dažnumo kriterijų. Iš viso eismo įvykių sumažėjo daugiau nei 60 proc. Vadinamųjų „susidūrimų iš galo“ sumažėjo net 84 proc., taip pat perpus sumažėjo ir susidūrimų su pėsčiaisiais rizika.

„Eyesight“ – pagalbinė vairavimo technologija su šešiomis funkcijomis. Ji naudojasi stereokamera, kuri montuojama automobilio priekiniame lange. „EyeSight“ apima automatinio stabdymo, adaptyviąją pastovaus greičio palaikymo, nukrypimo iš važiuojamosios juostos įspėjimo, automobilio išlaikymo eismo juostos centre, priešavarinę akceleratoriaus valdymo ir įspėjimo apie priekyje pajudėjusį automobilį sistemas.

Visi Japonijos NCAP saugumo testais išbandyti „Subaru“ modeliai su įrengta „EyeSight“ sistema įvertinti aukščiausiais balais ir priskirti ASV+ (Advanced Safety Vehicle-Plus) kategorijai. Be to, „Subaru“ yra vienintelė automobilių gamybos bendrovė, kurios visi modeliai pelnė JAV greitkelių eismo saugumo draudimo instituto (IIHS) „Top Safety Pick“ apdovanojimą.

Lietuvoje „EyeSight“ sistema kaip standartinė įranga komplektuojama nuo 2015 m. „Subaru Outback“ modeliuose. Šio automobilio saugumas įvertintas penkiomis „EuroNCAP“ žvaigždutėmis.

Aut. teisės: delfi.lt

(26)
(1)
(25)

Komentarai (4)