Sumušti visi rekordai: „Sony“ pranešė apie 3,3 terabaitų talpos optinį diską ()

2016-04-21

Optiniai įrenginiai vis rečiau sutinkami asmeniniuose kompiuteriuose ir atrodo, kad labai greitai turėtų tapti istorija. Tačiau jie turi savo nišą, kurioje jaučiasi tvirtai – tai kino studijos ir transliavimo stotys, kurioms reikia saugoti didelius vaizdo įrašų kiekius, taip pat didelės korporacijos, dirbančios su didelės apimties, retai besikeičiančiais duomenimis.

Tokiems klientams „Sony“ išleido naują produktą – 3,3 TB optinį diską! Prisiminsime, kad CD talpina vos 650 MB duomenų, DVD turi 4,7 GB ir didesnę talpą, o šiuolaikiniai Blu-ray diskai gali saugoti daugiau nei 100 gigabaitų informacijos. Tačiau dabar net keli terabaitai viename diske nebėra riba.

Optinių diskų 1 GB kaina atrodo patrauklesnė už SSD ir kietųjų diskų, bet dažnai įrašant ir ištrinant, jie susidėvi greitai, ir todėl netinka naudoti kaip nuolatiniai PC kaupikliai. Tarp optinių diskų privalumų „Sony“ paminėjo ilgaamžiškumą – savo sukurtoms laikmenoms jie nurodo 100 metų „gyvenimo“ trukmę.

Naujienos buvo pristatytos parodoje NAB 2016 ir palaikys darbą saugojimo sistemose „Everspan“, kurių bendra talpa gali pasiekti šimtus petabaitų. Darbui su naujomis laikmenomis „Sony“ žada netrukus išleisti optinius įrenginius su USB sąsaja , taip pat „Optical Disc Archive Cartridge“ kasetes duomenų centrams.

Aut. teisės: TOPCOM

(21)
(0)
(21)

Komentarai ()

Susijusios žymos: