7 svarbiausi veiksmai: ką daryti, jei telefono baterija baigia išsikrauti pačiu netinkamiausiu momentu (5)

2016-08-26

Yra keletą būdų, kaip prailginti baterijos veikimo laiką. Tais atvejais, kai ypatingai labai reikia, kad telefonas veiktų, rekomenduojama pasinaudoti tokiais būdais:

1. Ekrano ryškumo sumažinimas. Kasdieniam naudojimui turėtų pakakti nuo 50 iki 80%. Vertę rinkitės atsižvelgdami į tai, kad atvaizduojamas ekrane turinys būtų aiškus ir įskaitomas. Šis veiksmas nereikalingas tų išmaniųjų telefonų atvejais, kurie yra aprūpinti šviesos jutikliu. 

2. Persijungimas į 2G tinklą. Tai puikus būdas, kai nėra spartaus interneto poreikio, o pats prisijungimas prie tinklo reikalingas tik tam kad fone būtų sinchronizuojamos skaitmeninės programėlės. Kitas sprendimas – naudotis Wi-Fi tinklu. Jei konkrečiu momentu interneto visai nereikia, vertėtų išjungti bevielių tinklų modulį – tai leis papildomai sutaupyti energijos.

3. GPS modulio išjungimas. Nuolatinis padėties nustatymas per fone veikiančias programėles santykinai daug sunaudoja energijos.  

4. Atnaujinimų ir sinchronizavimų išjungimas. Vertėtų kontroliuoti abi funkcijas, kadangi jos sunaudoja ne tik daug energijos, bet taip pat – duomenų perdavimo paketo išteklius, o tai esant kokioms nors ribotoms mobilaus interneto paslaugoms yra labai reikšmingas dalykas.

5. Fone veikiančių programėlių išjungimas. Mobiliose sistemose išėjimas iš programos ne visada reiškia jos uždarymą. Dėl šitos priežasties programėlė nuolat veikia ir naudoja energiją. To galima išvengti įdiegiant specialias programėles, pavyzdžiui, „Advanced Task Killer“.

6. Greitesnis ekrano užgesinimas

7. Energijos taupymo režimo įjungimas. Šią galimybę turi ne visi išmanieji telefonai. Šis režimas sumažina procesoriaus taktinį dažnį bei ekrano ryškumo lygį.

Ką dar reikėtų žinoti?

Situacijų būna įvairių ir labai dažnai, kad ir kelionėje, liekame su išsikrovusiu telefonu. Nepamirškime apie baterijos taupymo būdus bei visada turėkime su savimi tinklo ar automobilinį įkroviklį. Be to, rekomenduojama turėti atsarginę ar nešiojamą įkroviklį (angl. powerbank).

Aut. teisės: Varlė.lt

(10)
(60)
(-50)

Komentarai (5)