Ir vėl gavote kosminę sąskaitą už elektrą? Naujas mokslininkų išradimas ateityje leis labiau kontroliuoti elektros vartojimą (5)

2016-12-05

Savo namuose mes naudojame daugybę įvairių prietaisų, todėl dažniausiai labai sunku nustatyti, kuri iš jų naudoja daugiausiai elektros energijos. Galite paskambinti elektrikui, kuris įdiegs specialią įrangą, kuri stebės elektros energijos suvartojimą, tačiau šis būdas tinka ne visiems.

Šios problemos sprendimą sugalvojo Masačiusetso technologinio instituto mokslininkai, sukūrę jutiklį, kuris gali stebėti namuose esančių prietaisų energijos suvartojimą.

Prietaiso kūrimą parėmė JAV karinis laivynas. Šie jutikliai gali aptikti individualų prietaisų energijos suvartojimą jų unikalių „parašų“ pagrindu. Informacija apie tai, kada šie įrenginiai įjungiami ir išjungiami, gali būti siunčiami į programėlę ir rodomi realiu laiku, o tai reiškia, kad nustatyti, kas ir kada vartoja energiją tampa labai paprasta.

„Su mūsų sistema galite prijungti bekontakčius jutiklius tradicinių lipdukų pagalba, taip pat naudoti signalų apdorojimą energijos suvartojimą matavimui. Tai greita, lengva ir pigu. Sistema taip pat padės nustatyti, kada įrangą reikia remontuoti arba pakeisti“, – sakė daktaras Stephenas Leebas.

Deja, šiuo metu ši technologija šiuo metu prieinama tik kariškiams.

Aut. teisės: TOPCOM

(8)
(1)
(7)

Komentarai (5)