Nutekintame video įraše – naujas Boston Dynamics robotas, atliekantis triukus ant dviejų ratų (Video) (5)

2017-02-01

Iš šio naujo įrašo panašu, kad Boston Dynamics robotų kūrėjai pagaliau sumąstė, kaip galima patobulinti primityvų dvikojį žmogišką dizainą: du ratai naujam robotui suteikė jam įspūdingų galimybių.

Rizikos kapitalo investuotojas Steve'as Jurvetsonas buvo prezentacijoje, kurią surengė Boston Dynamics įkūrėjas Marcas Raibertas, dvikojo roboto Handle pristatymo proga. Roboto pėdos pakeistos pora ratų, kuriuos jis gali balansuoti, lyg važiuodamas Segway. Bet nors ši žmonių transporto priemonė laikoma nesėkme, šiame įraše — kuris, Boston Dynamicsteigimu, neturėjo būti demonstruojamas už prezentacijos ribų — matome šaunų robotą.

Kitaip nei ATLAS, kuris gali atsargiai keliauti raižyta vietove ir todėl tinkamas tyrinėti kone bet kurias aplinkas, Handle, panašu, turės apsiriboti glotniais paviršiais, kur jis galės riedėti su minimalia trintimi. Taip Handle gali judėti daug greičiau ir efektyviau fabrikų ar dirbtuvių aplinkoje, kur jam nereikia nerimauti dėl nelygaus pagrindo. Bet kaip parodyta video, Handle gali įveikti kliūtis ir netgi peršokti neaukštas užtvaras.

Pristatyme Raibertas taip pat minėjo, kad ratų naudojimas smarkiai sumažina Handle kūrimo ir gamybos kaštus, lyginant su kitais Boston Dynamics dvikojais kūriniais. Tebespekuliuojama kodėl Alphabet nusprendė parduoti Boston Dynamics praėjus dviems metams po to, kai nusipirko iš dabar jau neveikiančio Replicant padalinio.

Kai kas mano, kad Alphabet tikėjosi kompanijos pažangius tyrimus paversti komerciniu plataus vartojimo produktu, bet galiausiai suprato, kad tokios sudėtingos techninės įrangos kūrimas užtruks gerokai ilgiau, nei porą metų. Tad, kol Boston Dynamics laukia, kas bus naujasis savininkas, gal Handle pristatymas padės patraukti potencialius pirkėjus.

Andrew Liszewski
gizmodo.com

Aut. teisės: Technologijos.lt

(18)
(2)
(16)

Komentarai (5)

Susijusios žymos: