Ar žinote kam reikalingos ausinių apatinėje dalyje esančios ertmės? ()

2017-06-12

Tikriausiai atkreipėte dėmesį, jog originalios Apple ir nemaža dalis kitų gamintojų ausinių apatinėje korpuso dalyje turi papildomas ertmes. Jose tikrai slepiasi ne mikrofonas, kaip daugelis kažkodėl galvoja ir juo labiau įtaisytos ne dėl grožio. Taigi, kam tos ertmės?

Priežastis gana paprasta. Viskas vardan garso kokybės. Grojant muzikai ausinėse elektrinius signalus garso bangomis verčiantis garsiakalbis per popierinį kūgį nuolatos virpina orą.

Kadangi ausinės visu pagrindu įstatomos į ausį, oras nebegali laisvai judėti, todėl ausies kanale susidaro slėgis, kuris apsunkina paties garsiakalbio virpėjimą. Nuo to prastėja garso kokybė. Tai ypatingai juntama klausant įrašus, kuriuose daug žemų dažnių arba klausant akustinių instrumentų muziką.

Šią problemą ausinių gamintojai išsprendė labai paprastai. Kiekvienos ausinės apatinėje dalyje jie įtaisė vieną ar dvi pailgas ertmes, kurios skirtos ne kam kitam, kaip tik laisvam oro judėjimui. Pro ertmės įeinantis ir išeinantis oras neleidžia susidaryti slėgiui, taigi netrikdo ir garsiakalbio virpėjimo. 

Aut. teisės: Technologijos.lt

(36)
(15)
(21)

Komentarai ()

Susijusios žymos: