Naujausias Estijos inžinierių kūrinys: unikalus retro stiliaus elektromobilis, kuriam nereikia net vairuotojo pažymėjimo (Video) (6)

2018-08-31

Priešais jus – „Nobe-100“. Tai naujausias Estijos inžinierių išmonės ir sunkaus darbo vaisius. Šis automobilis nuo konkurentų skiriasi ne tik išskirtiniu dizainu, bet ir unikalia transmisijos konstrukcija.

„Nobe-100“ turi tris ratus ir tiek pat variklių – kiekvienam po vieną. Kaip sako šio elektrinio automobilio kūrėjas Romanas Muliaras, tokiu sprendimu siekiama maksimaliai sumažinti mašinos korpuso svorį.

Dar vienas trijų ratų privalumas tas, kad tokia transporto priemonė daugumoje šalių klasifikuojama kaip triratė. Taigi, norint ją vairuoti, netgi nereikia vairuotojo pažymėjimo. Prie projekto „Nobe-100“ prisidėjo žmonės iš viso pasaulio. Kūrėjai inicijavo sutelktinio finansavimo kampaniją, kurios tikslas buvo projektui surinkti milijoną eurų.

„Nobe-100“ surenkama rankomis viename paprastame garaže Talino priemiestyje. Nė vienas jos kūrėjų iki tol neturėjo patirties automobilių pramonėje. Dabar visi žada, kad šis elektrinis automobilis įsibėgės iki 110 kilometrų per valandą, o pilnai įkrauta baterija galės nuvažiuoti 220 kilometrų.

Kaina – 29 tūkst. eurų. Bendrovė jau pardavė penkis egzempliorius, o tvirtai ir užtikrintai į rinką žengs jau 2020 metais.

Aut. teisės: delfi.lt

(20)
(1)
(19)

Komentarai (6)