Kaip atrodytų pirmasis reprezentacinio tipo automobilis GAZ-12 ZIM jei jį gamintų XXI amžiuje? Vienas dizaineris pabandė įsivaizduoti (Video) (1)

2018-11-05

Šiuolaikinėmis prabangių sovietinių automobilių interpretacijomis šalyje išgarsėjęs dizaineris Sergejus Barinovas paruošė naują trimatį modelį. Paskutinis jo kūrinys – GAZ-12 ZIM „Hyperliner“.

Valdžios transportas

Egzotiškos dizaino limuzinas – tai klasikinio ilgos bazės GAZ-12 ZIM modelio atgimimas dvidešimt pirmajame amžiuje.  Molotovo vardo gamybos komplekse didžiulis sedanas buvo surenkamas nuo 1949 iki 1959 metų. Verta pažymėti, kad ZIM laikomas pirmuoju reprezentacinio tipo automobiliu, kuris išriedėjo pro Gorkio gamyklos vartus.

Šis modelis yra plačiau žinomo GAZ-13 „Čaika“ limuzino pirmtakas. GAZ-12 savo laiku buvo naudojamas kaip tarnybinis automobilis, kuriuo buvo vežiojami aukštas pareigas užimantys sovietinės valdžios ir partinės nomenklatūros atstovai.  Iš viso buvo pagaminti 21527 tokie sedanai. Šalies vadovams buvo skirti dar prašmatnesni Stalino vardo fabrike gaminti ZIS limuzinai.

Galėjo tik apgailestauti

Rusų žurnalistai eilinį kartą apgailestavo, kad matomos iliustracijos – tik jaunojo dizainerio fantazijos vaisius.  Jie konstatavo, kad serijiniu būdu toks automobilis nebus gaminamas. GAZ sritis yra komercinis transportas ir artimiausiu metu tai tikrai nesikeis.

S. Barinovas rašo, kad matomas vaizdas – testinis didelio prabangaus sedano modelis.  Projekto autorius taip pat minėjo, kad automobilio dizainą sukūrė jis pats. Jis pridūrė, kad užbaigtas yra ne tik kėbulas, bet ir salonas, tačiau kol kas dar trūksta keletos smulkmenų.

Anksčiau jaunasis dizaineris pristatė didžiulio rusų susidomėjimo sulaukusias modernias GAZ-M20 „Pobeda“ ir GAZ-24 „Volga“ interpretacijas.

Aut. teisės: Lrytas.lt

(4)
(6)
(-2)

Komentarai (1)