Elonas Muskas atidarė pirmąjį požeminį greitąjį tunelį (14)

2018-12-19

Elonas Muskas pristatė pirmąjį greitąjį požeminį tunelį Hawthorne municipalitete netoli nuo Los Angelo, kur įsikūrusi verslininko kompanijos „The Boring Company“ būstinė.

Tunelio ilgis – 1,83 km, jo statyba truko beveik du metus ir kainavo 10 milijonų dolerių. Į sumą įskaičiuoti žemės darbai, vidinės infrastruktūros kūrimas, saugumo ir ryšių sistemos.

Dec. 18 - Hawthorne, CA pic.twitter.com/dasUPNDbGK

— The Boring Company (@boringcompany) December 19, 2018

The Boring Company pažymi, kad statyba tradiciniais inžinerijos būdais būtų kainavusi maždaug po milijardą dolerių už tunelio kilometrą.

Kas dar žinoma:

Požeminiu tuneliu Tesla Model S automobiliu pirmieji važiavo žurnalistai ir kvistiniai svečiai

Associated Press korespondentas pažymėjo, kad mašina stipriai kratėsi. Kai kuriuos svečius tai džiugino, o kai kuriuos – užsupo.

Bandomojo važiavimo metu buvo aptikti sienų konstrukcijų nelygumai, todėl atrodė, kad Tesla važiuoja gruntiniu keliu, rašo The Los Angeles Times. Muskas pažadėjo visus trūkumus ištaisyti.

Kodėl tai svarbu:

The Boring Company įsitikinusi, kad tunelis padės išspręsti spūsčių kelyje problemą. Visgi tam gali reikėti naudoti naujas mašinas su šoniniais ratais, kurios prezentacijoje irgi buvo pademonstruotos.

Tesla in @boringcompany tunnel with retractable wheel gear that turns a car into a rail-guided train & back again pic.twitter.com/3a6i0NoSmi

— Elon Musk (@elonmusk) December 19, 2018


Aut. teisės: www.technologijos.lt

(15)
(6)
(9)

Komentarai (14)

Visi šio ciklo įrašai