Nufilmavo, kaip „Tesla Model S“ autopilotas išgelbėjo mažą miškų gyventoją ir bamperį (Video) ()

2019-06-03

„Tesla Model S“ savininkas dėkoja elektromobilio autonominio valdymo sistemai už tai, kad susitikimas su pūkuotu gyvūnu baigėsi be kraujo.

Sistema užfiksavo triušį, pristabdė automobilį ir pasuko vairą į šoną. Taip kėbulas išliko neaplamdytas, o žvėrelis – sveikas. 

„Tesla“ entuziastų bendruomenės narys vaizdo įrašą patalpino „Twitter“ platformoje. Amerikietis rašė, kad visa tai įvyko maždaug prieš mėnesį.  Vyras važiavo naktį, o kelią dar gaubė rūkas, kai priekyje pasirodė triušis. Jis prisiminė, kad greitis siekė nuo 65 iki 70 mylių per valandą (105-113 km/val.).

Autonominio valdymo sistema suveikė greitai ir tiksliai. Taip pat buvo išjungtas vairuotojo pusės tolimųjų šviesų žibintas, sprendžiant pagal triušio reakciją – tai turėjo poveikį.

Tokie incidento padariniai nustebino ir pačius „Tesla“ mėgėjus. Atvejai, kai autopilotas reaguoja į mažus laukinius gyvūnus – labai reti.  Įtakos galėjo turėti paties triušio padėtis – ant kelio jis tupėjo pasisukęs šonu. Svarstoma, kad tai palengvino gyvūnus atpažįstančios sistemos darbą.

Aut. teisės: Lrytas.lt

(30)
(3)
(27)

Komentarai ()