Milijoninės vertės ginčas su Lietuva baigtas, o įgyvendinant taikos sutartį Lietuvoje bus įrengta 100 naujų elektromobilių įkrovimo stotelių (7)

2019-08-07

Įgyvendinant taikos sutartį tarp Energetikos ministerijos ir Vokietijos kompanijos „Danpower“, bendrovė neatlygintinai perduos 100 elektromobilių stotelių. Transporto kompetencijų agentūra rūpinsis šių stotelių visoje Lietuvoje įrengimu.

„Tai padės kuriant patogų ir plačiai prieinamą elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą. Nauja infrastruktūra reikalinga siekiant skatinti aplinkai draugiškų automobilių naudojimą. Lietuvai būtina spartinti netaršaus transporto naudojimą tam, kad pasiektume Energetinės nepriklausomybės strategijos tikslų, įvykdytume Lietuvos prisiimtus europinius įsipareigojimus ir, svarbiausia, užtikrintume sveiką aplinką mums visiems“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Numatyta, kad per 6 mėnesius Labdaros ir paramos įstatymo numatyta tvarka 100 elektromobilių pakrovimo stotelių bus perduotos Transporto kompetencijų agentūrai, kuri yra atsakinga už kelių infrastruktūros gerinimą.

Agentūra skelbs viešą konkursą įkrovimo stotelių tinklo operatoriui atrinkti, kuris spręs dėl naujų stotelių įrengimo vietų miestuose. Dėl įrengimo vietų bus konsultuojamasi su savivaldybėmis.

Stotelės turės būti viešos prieigos ir jomis netrukdomai galės pasinaudoti visi norintys. Stotelės bus gaminamos Lietuvoje, numatytas stotelių tiekėjas – „Elinta charge“. Stotelių galia bus 22 kW.

Pagal taikos susitarimą Vokietijos kompanija buvo numačiusi ketinimą investuoti į 100 elektromobilių krovimo stotelių Lietuvoje. Generalinė taikos sutartis tarp Energetikos ministerijos ir Vokietijos kompanijos „Danpower“ buvo pasirašyta ir įsigaliojo 2018 m. gegužės 8 d.

Ja užbaigti ilgus metus trukę teisminiai ginčai dėl įmonės investicijų į kogeneracines jėgaines Vilniuje ir Kaune. Taikos sutartimi „Danpower“ atsiėmė ieškinius dėl 32 mln. eurų vertės nuostolių, atsisakė 35 mln. eurų vertės pretenzijos tarptautiniame investiciniame arbitraže bei nutraukė bylą Europos Sąjungos Bendrajame teisme.

„Danpower“ taip pat atsisakė planų statyti jėgainę Vilniuje, o valstybei atstačius anksčiau panaikintą leidimą 12 metų gaminti elektrą Kaune su fiksuotu, didesniu nei rinkoje tarifu, visi šalies vartotojai per 12 metų „Danpower“ papildomai sumokės bent 18 mln. eurų.

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(9)
(3)
(6)

Komentarai (7)