Lietuvos policija atsakė į klausimą, kuris neduoda ramybės vairuotojams – ar policija gali pažeisti KET? (2)

2019-08-15

Vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuota, kaip policijos ekipažas važiuoja degant draudžiamam signalui ar slysta šonu posūkyje piktina eilinius vairuotojus. Jiems natūraliai kyla klausimas – ar teisėsaugos atstovams leidžiama pažeidinėti Kelių eismo taisykles (KET)?

Į jį neseniai atsakė patys Lietuvos policijos atstovai.

Jie pažymėjo, kad policijos pareigūnai vykdantys pareigas iš tiesų gali pažeisti kelių eismo taisykles.

„Tai leidžia Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas, kuris numato, kad kelyje dirbantis asmuo – asmuo, taisantis ar prižiūrintis kelią, technines eismo reguliavimo priemones, reguliuojantis ir kontroliuojantis eismą, šalinantis nuo kelio arba aptveriantis priverstinai sustojusią transporto priemonę ar kitokią kliūtį, likviduojantis eismo įvykio ar kito nelaimingo atsitikimo padarinius, atliekantis kitus gelbėjimo darbus, teikiantis medicinos pagalbą kelyje esančiam eismo įvykio metu nukentėjusiam asmeniui ar kitam asmeniui, kuriam reikalinga medicinos pagalba“, – informavo policija.

Todėl jiems negalioja KET reikalavimai, kurie privalomi eismo dalyviams - vairuotojams, pėstiesiems ir keleiviams.

Taip pat pridūrė, kad pažeisti taisykles pareigūnams taip pat leidžiama, kai skuba su įjungtais švyturėliais.

„Tas pats įstatymas numato, kad specialiųjų transporto priemonių vairuotojai važiuodami keliu su įjungtais mėlynais ir raudonais arba tik mėlynais švyturėliais ir specialiaisiais garso signalais, gali pasinaudoti pirmenybe tik tada, kai tai nekenkia eismo saugumui, ir tik tuo atveju, kai įsitikina, kad jiems duodamas kelias“, – išdėstyta paaiškinime.

Čia taip pat akcentuota, kad pareigūnams vairuojantiems asmenines transporto priemones išimčių nėra. Jiems galioja tos pačios KET.

Aut. teisės: Lrytas.lt

(11)
(11)
(0)

Komentarai (2)