Policijos pareigūnai gavo naujus greičio matuoklius: gali vienu metu stebėti ir atvažiuojančias, ir nuvažiuojančias transporto priemones (4)

2020-01-03

Policijos pareigūnai į gatves išvažiavo apsiginklavę naujausiais mobiliaisiais greičio matuokliais, galinčiais vienu metu stebėti ir atvažiuojančias, ir nuvažiuojančias transporto priemones. Gruodžio viduryje jiems buvo atlikta metrologinė patikra.

Naujieji greičio matavimo įrenginiai yra mobilūs, todėl pareigūnai juos gali pastatyti bet kurioje vietoje, o apie tai vairuotojai iš anksto nebus informuojami nei ženklais, nei kitomis priemonėmis.

Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) viršininkas Vytautas Grašys DELFI patvirtino, kad pirmadienis yra būtent ta diena, kai vairuotojų pažeidimus pradėjo fiksuoti ir naujieji įrenginiai, kurių 37 už daugiau nei 1 mln. eurų policija įsigijo dar rudenį.

Ir atvažiuojančius, ir nuvažiuojančius

Kaip DELFI jau rašė, Naujieji Vokietijos įmonės ,,Vitronic" matuokliai veikia lazeriniu principu. Jie automatiškai fiksuoja visų – artėjančių ir tolstančių – transporto priemonių greitį. Pažeidimus fiksuoja dvi skaitmeninės kameros, o sistema pasirenka, kuri kamera geriausiai atkuria vaizdą ir ją naudoja pažeidimui užfiksuoti. Nuotrauka ir kiti pažeidimo duomenys bus automatiškai mobiliuoju ryšiu išsiunčiami Administracinių nusižengimų registrui.

Dėl galimybės fiksuoti tiek atvažiuojančias, tiek nuvažiuojančias transporto priemones, nuo atsakomybės nepavys išsisukti motociklų vairuotojams. Pristabdyti prieš radarą taip pat neužteks, mat nauji matuokliai pažeidimą gali užfiksuoti 300 metrų atstumu.

Naujieji mobilieji greičio matavimo įrenginiai yra atsparūs šalčiui ir karščiui bei veikia nepalankiomis aplinkos sąlygomis. Naujieji įrenginiai geba fiksuoti greitį nuo 10 iki 320 km/val. Tiesa, fiksavimo paklaida galima, tačiau pareigūnai pabrėžė, kad ji labai nedidelė – iki 100 km/val. – 3 km/val., o važiuojant greičiau – 3 proc.

Pareigūnai patikino, kad matuoklius galima sumontuoti praktiškai bet kurioje vietoje. Be to, jie gali veikti tiek šviesiuoju, tiek tamsiuoju paros metu. Naktį naujieji mobilieji greičio matavimo įrenginiai naudoja vairuotojų neakinančią raudonos šviesos blykstę.

Vairuotojai nepastebi

Vilniaus vairuotojai spėjo užfiksuoti akimirką, kai sostinėje buvo atliekami išmaniųjų greičio matuoklių metrologiniai bandymai. Jų metu greičio matuoklis buvo pastatytas ant viaduko ir vairuotojai buvo stebimi iš viršaus.

Toks vaizdas sukėlė ne vieno vairuotojo pyktį, mat šitaip pastatyto matuoklio pastebėti beveik neįmanoma. Kai kurie netgi piktinosi, kad pareigūnams reikėtų tokius matuoklius įsikelti į medžius ir stebėti greiti iš ten.

Aut. teisės: delfi.lt

(5)
(4)
(1)

Komentarai (4)