„Toyota“ atšaukia 700 000 automobilių – „dėl šios probemos didėja avarijos rizika“ (6)

2020-01-15

Kompanija teigia dar nežinanti kodėl kilo ši problema, bet jau ieško jos priežasčių ir galimų sprendimo būdų.

„Toyota“ paskelbė atšaukianti 700 000 JAV parduotų transporto priemonių, nes kilo problemų dėl kuro siurblių.

Pranešime spaudai „Toyota“ teigia, kad automobiliai, kuriuose yra šie kuro siurbliai, gali staiga nustoti veikę.

„Tai gali lemti transporto priemonės gedimą ir jos gali būti neįmanoma vėl iš naujo užvesti. Jei transporto priemonė sugestų važiuojant dideliu greičiu, tai gali padidinti avarijos riziką“, - teigia „Toyota“.

Kompanija atkreipia dėmesį, kad nustojus veikti degalų siurbliui, prietaisų skydelyje gali pasirodyti įspėjamieji šviesos indikatoriai ir pranešimai.

Kitas signalas, kad kažkas negerai – „šiurkštus variklio darbas“.

„Toyota“ teigia tirianti šią problemą ir ieškantį atsakymo. Kai tik bus rastas sprendimas, jis bus pritaikytas visoms, šį gedimą patyrusioms transporto priemonėms. Ir automobilių tvarkymas jų savininkams nieko nekainuos.

Detalesnė informacija savininkus turėtų pasiekti iki šių metų kovo vidurio.

Į atšaukiamų automobilių sąrašą patenka 2018-2019 metų prekių ženklai, įskaitant „Lexus“, „4Runner“, „Camry“, „Land Cruiser“ ir kt.

„Toyota“ skaičiavimais, iš viso yra atšaukiama 696 000 automobilių.

Tai jau ne pirmas ir ne pats didžiausias toks atvejis „Toyota“ kompanijai. 2018-ųjų metų rudenį „Toyota“ atšaukė daugiau nei 1 mln. automobilių.

Tąkart į sąrašą buvo pakliuvę „Prius“, „Prius plug-in“ hibridų ir „C-HR SUV“ modeliai. Buvo aptiktos elektros problemos, dėl kurių buvo iškilusi savaiminio automobilių užsidegimo grėsmė. Tąkart vien JAV buvo atšaukta apie 500 000 transporto priemonių, o pačioje Japonijoje dar 200 000.

O štai 2016-aisiais „Toyota“ turėjo atšaukti net 1,7 mln. „Prius“ automobilių, dėl iškilusių problemų su oro pagalvėmis ir stabdžiais.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas

(16)
(3)
(13)

Komentarai (6)