Jie tiesiog gigantiški – milžiniškas dydis, įspūdingos krovinių gabenimo galimybės ir galingieji „Rolls Royce Trent 700“ varikliai: unikalieji „Airbus“ banginio formos krovininiai „BelugaXL“ lėktuvai jau skraido (Video) ()

2020-01-20

Milžiniškas banginio formos lėktuvas pradėjo savo darbą. Trijų aukštų „BelugaXL“ yra skirtas pakeisti esamus „Airbus“ krovininių lėktuvų parko senbuvius ir skaičiuojama, kad naujieji lėktuvai krovinių pervežimo pajėgumus padidins 30 %.

Gigantiškasis „BelugaXL“ į orą pirmą kartą pakilo 2018-ųjų liepą, tačiau tai buvo tik šio lėktuvo bandymų pradžia.

Per daugiau nei metus laiko įvyko 200 bandomųjų skrydžių ir ore buvo praleista daugiau nei 700 valandų, kol galiausiai 2019-ųjų lapkričio mėn. Europos aviacijos saugos agentūra lėktuvui suteikė sertifikatą.

„BelugaXL“ yra 63 metrų ilgio ir 8 metrų pločio krovininis lėktuvas, su pačiomis didžiausiomis krovinių sekcijomis tarp visų pasaulyje egzistuojančių krovininių lėktuvų.

„BelugaXL“ į orą gali pakelti iki 51 tonos krovinį ir jį nugabenti į už 4000 km esančią vietą.

„BelugaXL“ architektūra pagrįsta „Airbus A330-200 Freighter“ ir lėktuvas yra varomas poros „Rolls Royce Trent 700“ variklių.

Pirmasis iš šešių „BelugaXL“ lėktuvų savo pirmąjį komercinį skrydį atliko šių metų sausio 9 dieną ir naujieji lėktuvai kol kas dirbs drauge su savo pirmtakais – „BelugaSL“. Jie dar bus naudojami iki 2025-ųjų, o vėliau jų vietą visiškai užims naujieji „BelugaXL“.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas

(73)
(7)
(66)

Komentarai ()