Kas gresia neatsakingiems vairuotojams, balų vandeniu aptaškantiems praeivius? ()

2020-02-28

Esant lietingiems ir darganotiems orams vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį į vietas, kuriose yra didelės balos bei tose vietose važiuoti lėčiau, informuoja policijos pareigūnai.

Kitu atveju, jei bus įrodyta, kad vairuotojas sąmoningai siekė aptaškyti pėsčiąjį ir apgadino jo turtą, jis gali būti baudžiamas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Lrytas.lt sulaukė skaitytojos Linos laiško. Moteris rašo, kad lietingą rytą į darbą sostinės centre atėjo visa šlapia ir purvina, kai eidama šaligatviu buvo aptėkšta Žalgirio gatve lėkusio automobilio.

„Jis taip smarkiai pralėkė, kad ne tik nenujaučiau grėsmės, jog purvinas vanduo tykš taip stipriai ir aptaškys veidą, kepurę ir palto šoną.

Nusivaliau veidą, atsisukau atgal, bet jau nespėjau įžiūrėti valstybinio automobilio numerio, nes jam buvo žalia šviesa lėkti pirmyn ir taškyti balas. Dėmes ant palto pavaliau švariu vandeniu, po sezono drabužį nunešiu į valyklą“, – rašo lrytas.lt skaitytoja.

Pasak skaitytojos, tai yra ne pirmas kartas, kai einant šaligatviu buvo kone išmaudyta gatvėje telkšančiu vandeniu.

„Anksčiau to neišvengiau viename Kalvarijų gatvės ruože, kurio kraštas įdubęs nuo važiuojančių autobusų ir troleibusų. Ši vėžė palijus visada būna pilna vandens, todėl geriau tą atkarpą einant siauru šaligatviu prabėgti, kad į darbą neateitum kaip kiaulė.

Tąkart Kalvarijų gatve skriejo moters vairuojamas visureigis, kai iš po jo ratų tyško purvas. Nors ėjau tolėliau nuo gatvės, batai ir sijonas vis vien buvo aptaškyti“, – pasakoja skaitytoja Lina.

Minėtu atveju Kalvarijų gatvėje ji spėjo įsidėmėti numerį, nes visureigis netrukus sustojo ties sankryža užsidegus raudonam šviesoforo signalui. Tuomet ji paskambino Bendruoju pagalbos telefonu 112, kuris sujungė su policijos pareigūnu ir moteris jam perdavė informaciją.

„Policijos pareigūnas smulkiai išklausinėjo, kuria kryptimi nuvažiavo mašina, kaip supratau vėliau – ir susisiekė su nedrausminga vairuotoja, ją įspėjo. Moteris turbūt skambino, gal norėjo atsiprašyti, nes nuėjusi į darbą pastebėjau telefone keletą praleistų nepažįstamų numerių.

Pagalvojau, kad bloga diena ir tiek, gal vairuotojai pareigūno skambutis buvo gera pamoka, kitąkart atidžiau vairuos esant liūčiai. Pamaniau, jog nepradėsiu reikalauti, kad vairuotoja apmokėtų valymo išlaidas. Nors gal toks atvejis ir galimas?“ – klausia skaitytoja.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis komentavo, jog kiekviena situacija yra vertinama individualiai, tačiau bendras policijos patarimas būtų toks, kad vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį į vietas, kuriose yra didelės balos, tose vietose važiuoti lėčiau, nesukeliant pavojaus ir nesugadinant kitų žmonių turto, dėl ko nukentėję asmenys gali kreiptis reikalaudami žalos atlyginimo.

„Tokios pačios taisyklės galioja ir pėstiesiems. Jie taip pat turėtų stebėti, kur eina, ir vengti balų, dėl ko gali būti aptaškyti.

Jei pavyktų įrodyti, kad vairuotojas sąmoningai siekė aptaškyti pėsčiąjį ir apgadino jo turtą, galima tokį vairuotoją bausti ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo“, – paaiškino R. Matonis.

Aut. teisės: Lrytas.lt

(9)
(9)
(0)

Komentarai ()