Neišsigąskite – gatvėse galite pamatyti savarankiškai riedančius paspirtukus be žmogaus: ką tokio sugalvojo JAV kompanija ir kodėl tai gali sukelti naują paspirtukų revoliuciją (Video) (3)

2020-05-30

Autonominiai automobiliai – jau niekam nebe naujiena. O ar kada esate pagalvoję, kad keliuose savarankiškai važinėsis elektriniai paspirtukai?

Trys technologijų kompanijos JAV susivienijo ir įgyvendino neįtikėtinai puikią idėją – pradėjo teikti savaeigių elektrinių paspirtukų paslaugą. Ant paspirtukų įmonė „Tortoise“ sumontavo nuotolinio valdymo įrangą, paslaugą teikia „Go X“, o investicijų paieška ir viešinimu rūpinasi „Curiosity Labs“.

Svarbu paminėti, kad šie paspirtukai nėra jau tokie savarankiški. Juos nuotoliniu būdu valdys operatoriai, įsikūrę Meksikoje. Reaguodami į iškvietimą, operatoriai paspirtuką „nuvairuos“ į numatytą vietą. Bet pripažinkite, skamba įspūdingai?

„Go X“ paspirtukai yra šiek tiek didesni nei mums įprasti elektriniai paspirtukai. Transporto priemonė turi papildomą ratukų porą tam, kad savarankiškai važiuodama į iškvietimą, išlaikytų pusiausvyrą.

Išsikviesti paspirtuką labai paprasta. Nuoma vyksta per „Go X“ programėlę, į nurodytą vietą paspirtukas atvyksta per kelias minutes.

Vienas didesnių privalumų tai, kad nebereikia rinkti po visą miestą išmėtytų paspirtukų, kai galima juos nuotoliniu būdu „nuvairuoti“ ten, kur reikia – į aikštelę, kur jie bus dezinfekuojami, ar į miesto vietas, kuriose sistema rodys tuo metu jų trūkstant.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(17)
(6)
(11)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: