Norite pažangiausio pasaulyje nuosavo roboto? „Boston Dynamics“ pradėjo prekybą įspūdingais robotais, tik kaina - ne kiekvienam (Video) ()

2020-06-21

Įmonė „Boston Dynamics“, kurianti įspūdingus ir gyvūnus primenančius robotus, pagaliau pradėjo laisvai pardavinėti keturkojus robotus „Spot“. Po kelerių metų vystymo praėjusiais metais gamintojai pradėjo nuomoti įrenginį įmonėms, o nuo šiandien bet kuri Jungtinių Valstijų bendrovė gali įsigyti „Spot“ už 74 500 JAV dolerių.

Už tokią kainą galima nusipikti automobilį „Tesla Model S“ – tačiau „Boston Dynamics“ sako, kad mainais pirkėjas gauna pažangiausią pasaulyje mobilųjį robotą, galintį judėti beveik visur, kur tik gali žmogus (išskyrus kopėčias).

Nors robotas yra įdomus, šiuo metu „Spot“ dažniausiai naudojamas stebėjimui ir duomenų rinkimui. Bandymų metu „Spot“ sukūrė 3D statybviečių žemėlapius ir išaiškino įtaisų gedimus jūrinėse naftos platformose. Mažiau rutininiai testai apima pagalbą ligoninėms rūšiuojant pacientus, sergančius COVID-19 ir darbą policijos būryje ieškant bombų. „Boston Dynamics“ tvirtina, kad „Spot“ yra daugiafunkcinė mobilioji platforma, kurią galima sukonfigūruoti naudojant įvairius jutiklius bei užprogramuoti patruliavimui ar patikrinimams.

Bendrovė šių robotų daugiausia parduoda pramonės ir komerciniams klientams, kurie nori, kad robotai būtų naudojami pavojingose ​​vietose, atsisakant žmonių pagalbos – arba pasikartojančioms operacijoms, tokioms kaip 40 kartų per dieną fotografuoti gamyklą.

Remdamasi klientų atsiliepimais, bendrovė žada tęsti „Spot“ atnaujinimus, tačiau robotas jau yra visiškai paruoštas pardavimui ir dabar. Iš dalies taip yra dėl neseniai atnaujintos programinės įrangos, kurią sukūrė patys „Boston Dynamics“ inžinieriai. Šis atnaujinimas vadinamas „Spot 2.0“ ir suteikia pažangias autonomijos ir navigacijos funkcijas.

Nors „Spot“ dėl žiniasklaidos ir visuomenės susidomėjimo yra gana garsus robotas, jis vis tiek tebėra labai ribotas produktas. Iki šiol įmonė yra išnuomojusi apie 150 tokių prietaisų, o dėl epidemijos COVID-19 negalės įvykdyti užsibrėžto plano šiais metais pagaminti 1000 „Spot“ vienetų (įmonė ketina peržengti šią psichologinę ribą 2021 m. pirmąjį ketvirtį).

Klientai taip pat apriboti tuo, kad vienu kartu gali įsigyti tik du robotus – o didesni užsakymai turės būti papildomai aptariami su „Boston Dynamics“ atstovais.

Aut. teisės: TOPCOM

(12)
(1)
(11)

Komentarai ()