Kaip vyksta Ignalinos AE ardymo darbai? Įdomiausi faktai apie didžiausią projektą nepriklausomos Lietuvos istorijoje (Video) ()

2021-04-12

Ignalinos atominė elektrinė (IAE) nustojo gaminti elektrą dar 2009 m., tačiau jos uždarymo projektas dar toli gražu neįpusėjo. „Tai - didžiausias projektas nepriklausomos Lietuvos istorijoj, nes vien finansine išraiška jo kaštai siekia 3,3 mlrd. eurų“, - sako Ignalinos AE projektų vadovas Valdas Ledzinskas.

Ir tai - dar ne viskas. Giliai po žeme planuojama pastatyti giluminį radioaktyviųjų atliekų atliekyną. Tai kainuos dar įspūdingą sumą. Visa IAE teritorija (82 ha) ateityje turi tapti žalia veja.

Elektrinės duomenimis, per daugiau nei dešimt metų jau išmontuota apie 64 000 tūkst. tonų įrangos ir betono atliekų. Sunku patikėti, bet tai nesudaro nė pusės viso kiekio. Įdomu tai, kad maždaug tris ketvirtadalius elektrinės metalo įmanoma išvalyti nuo radioaktyviųjų dalelių ir tuomet parduoti kaip metalo laužą. „Jeigu vienam lengvajam automobiliui pagaminti reikia 900 kg metalo, tai iš viso to išeitų apie 140 tūkst. lengvųjų automobilių“, - pasakoja V. Ledzinskas.

Daugiau apie išmontavimo darbus ir iššūkius - laidos „Mokslo sriuba“ įraše.

 

Aut. teisės: Mokslo sriuba

(4)
(10)
(-6)

Komentarai ()