JAV kariuomenė pristatė pirmąjį realiai kovai skirtą lazerinio ginklo prototipą: „laikas suteikti mūsų kariams pirmąjį operatyvinį pajėgumą“ ()

2021-08-25

JAV kariuomenė parodė savo pirmąjį kovoti galintį lazerinio ginklo prototipą. Vos per 24 mėnesius sukurtas „DE M-SHORAD“ lazeris buvo sumontuotas ant „Stryker“ kovinės transporto priemonės ir pirmą kartą dalyvavo pratybose Fort Sill mieste, Oklahomoje.

Lazeriniai ginklai yra patrauklus pasirinkimas karo planuotojams, nes jų praktiškai neriboti šaudmenys kainuoja apie dolerį už smūgį ir galimybė šaudyti į tolimus taikinius šviesos greičiu. Tačiau nesitikėkite, kad kareiviai žygiuos mūšio laukuose su lazeriniais ginklais.

Vietoj to, JAV armija ir kiti ieško lazerių, kurie gali būti montuojami ant mobiliųjų platformų, kad būtų galima apsisaugoti nuo tokių grėsmių kaip dronai, raketos, artilerija ir minosvaidžiai.

Lazerinių ginklų prototipai jau naudojami JAV kariniame jūrų laivyne, o dabar ginklų sistemos ir maitinimo šaltiniai sumažėjo tiek, kad jų prototipus galima sumontuoti antžeminėse transporto priemonėse, tokiose kaip „Stryker“.

 

„Stryker“ komandai buvo pateikti scenarijai, susiję su realiomis grėsmėmis, siekiant įvertinti sistemą ir rasti būdų, kaip patobulinti būsimas versijas. Dalyvavę kariai „DE M-SHORAD“ sistemą įvaldė per kelias dienas: galėjo pasiekti tikslą, pasirinkti tikslo vietą ir atlikti užduotis.

Pratybų metu kariai rekomendavo standartinį valdiklį pakeisti komerciniais žaidimų valdikliais. Be to, jie naudojo rankinį ekraną, kuriame buvo pateikti 3D „Stryker“ modeliai, papildantys internetinius mokymo vadovus ir interaktyvius modulius.

 

„Tai yra prototipas ir mes iš to pasimokysime“, – sako generolas leitenantas L. Neilas Thurgoodas.

„Mums to reikėjo, norint padaryti du dalykus: suprojektuoti ginklą taip, kad būtų pakankamai saugu duoti kareiviams ir įsitikinti, kad jis aptinka reikiamą tikslą. Šios technologijos mokslo projektas baigtas. Atėjo laikas suteikti mūsų kariams pirmąjį operatyvinį pajėgumą“.

Kitame programos etape 2022 m. RCCTO pristatys keturis lazerinius įrenginius.

Aut. teisės: MTPC

(46)
(2)
(44)

Komentarai ()