Keli netradiciniai patarimai, kaip naudingai buityje pritaikyti alkoholį (0)

2014-12-04

Nors nemažai lietuvių alkoholį linkę vartoti kaip gėrimą, bet sakykim, jūs iš tų, kurie suprato jo žalą, tačiau namie liko įvairios jo atsargos ir kamuoja klausimas, ką dabar su jomis daryti. Jeigu tai nespalvoti spiritiniai gėrimai, tokie kaip degtinė, pritaikymo variantų gali būti labai įvairių - žemiau keli iš jų.

Natūralūs ekstraktai kepiniams Sudėkite mėtas ar kitas vaistažoles į stiklainį, jas šiek tiek susmulkinkite ir užpilkite degtine ar kitu spiritiniu tirpalu. Šiek tiek pastovėjus, alkoholis pasiims visą žolelių skonį ir kvapą. Paeksperimentavus su skirtingomis žolelėmis ir jų kiekiais, gausite nuostabius ekstraktus.

Maišelis lankstaus užšaldyto vandens atsitikus nelaimei

Šaldant įvairius sužeidimus ir sumušimus galima išvengti padidinto tinimo ir sumažinti skausmą. Bet bėda ta, kad jei sumušimo atšaldymui naudojamas ledas, jis būna kietos būsenos ir gerai nepriglunda prie kūno. Todėl šiam reikalui labiau tinka šalto vandens maišelis.

Tačiau kaip atšaldyti vandenį ir neleisti jam virsti į ledą? Štai čia ir prisiminkime turimas alkoholio atsargas!

Į sandariai užsegamą maišelį supilkite vandens ir alkoholį mišinį. Šį mišinį padėkite į šaldiklį. Alkoholis neleis pilnai sušalti vandeniui.

Prireikus tai bus labai naudingas ledinio vandens maišelis šaldyti sumušimams.

Nemalonaus kojų ir batų kvapo naikinimas Alkoholis puikus bakterijų žudikas. O bakterijos - puikus nemalonaus kvapo šaltinis. Pamirkykite kojas alkoholio mišinyje ir nebeliks didelės dalies bakterijų. O kartu su jomis sunaikinsite ir blogą kvapą. Tik būkite atsargūs - jei turite įdrėskimų ir juos užpilsite tokiu tirpalu, pajusite aštrų skausmą. Su tokiu pat mišiniu galima praskalauti ir nemalonų kvapą turinčius batus. Bakterijos kartu su nemaloniu kvapu bus sunaikintos.

Gal žinote ir kitokių naudingų alkoholio panaudojimo būdų? Pasidalinkite jais komentaruose!

Aut. teisės: www.technologijos.lt

(28)
(7)
(21)

Komentarai (0)