Pasitikrink: mąstai kaip vyras ar kaip moteris? (Testas) (8)

2015-03-15

Sutiksite – moterys ir vyrai į problemas reaguoja skirtingai. Psichiniai bei psichologiniai lyčių skirtumai egzistuoja, tačiau jie galutinai įrodyti nėra – ginčijamasi, kad skirtumus lemia aplinka, o ne smegenų veikla. Prof. Simon Baron-Cohen iš Kembridžo universiteto siūlo nevartoti sąvokos „moteriškos“ ar „vyriškos“ smegenys, tačiau jis sutinka, kad smegenys yra dviejų tipų – labiau linkusios į jausmus bei sisteminės – tos, kurių savininkai daugiau analizuoja nei jaučia.

„Dažniausiai turime ir to, ir to, tačiau vis vien esame labiau linkę į kažkurią iš šių dviejų krypčių“, - BBC „Horizon“ laidoje sakė profesorius. Nors šis jo teiginys nereiškia, kad moteriškos smegenys būdingos tik moterims, o vyriškos – vyrams, tačiau moteriai, anot mokslininko, visgi naudingiau mokėti atjausti nei skaičiuoti, o vyrui – turėti šio sugebėjimo mažiau.

Įvairių teorijų autoriai įsitikinę, kad mūsų protėviai turėjo labai skirtingas pareigas, todėl atrankos spaudimas evoliucijos metu veikiausiai labai skirtingai veikė lytis, o tai ir lėmė smegenų specializacijas.

Svarbu paminėti, kad smegenų tipas nelemia intelekto lygio.

Internete sparčiai plinta trumpas, vos 12 klausimų testas, kuris esą atskleis, kokias smegenis – vyriškas ar moteriškas – turite Jūs. Testas nėra pagrįstas moksliniais tyrimais.

Jį (anglų kalba) galite atlikti paspaudę šią nuorodą: TESTAS.

Aut. teisės: delfi.lt

(109)
(66)
(43)

Komentarai (8)