„Premium klasės ausinės“ su 8 transduktoriais: „KZ ZS5“ ir „KZ ZS6“ palyginimas ir kodėl taip ženkliai skiriasi jų kaina (Apžvalga, Video) (1)

2018-06-24

Šioje apžvalgoje detaliai panagrinėsime du iš pažiūros labai panašius ausinių modelius, tai „KZ ZS5“ ir „KZ ZS6“. Tačiau jos turi ir nemažai skirtumų, tad apie viską iš eilės ir išsamiai.

TechManz‘as iš pat pradžių planavo padaryti konkrečiai „KZ ZS6“ ausinių apžvalgą, juolab, kad jas išbandyti gavo iš internetinės parduotuvės Gearbest.com, tačiau suprasdamas, kad visiems bus itin įdomu sužinoti kuo jos skiriasi nuo „KZ ZS5“ ausinių, vienoje apžvalgoje padarys ir šių ausinių palyginimą.

Šiuo metu „KZ ZS5“ ausinės kainuoja apie 20 eurus, o „KZ ZS6“ – 35 eurus. Tad žvelgiant į kainą matomas gana ženklus skirtumas. Tačiau ar naujosios „KZ ZS6“ ausinės yra vertos papildomų eurų? O gal jos beveik niekuo nesiskiria nuo savo pirmtakių „KZ ZS5“? Ir kokia muzikos bei mikrofonų kokybė? Į visus šiuos klausimus bus atsakyta šioje apžvalgoje.

Iš išvaizdos šios ausinės atrodo identiškai. Be to, jos pasižymi ir vienodu kiekiu pavarų – tiek „KZ ZS5“, tiek ir „KZ ZS6“ ausinės turi po 8 pavaras. Tad kiekviena ausinė ir tuo pačiu ausis gauna 4 pavaras – 2 dinamines ir 2 subalansuotos armatūros. „KZ ZS6“ turi 10 mm ir 6 mm dinamines pavaras ir tai yra lygiai tokios pačios kaip ir „KZ ZS5“ ausinėse. Apie ausinių technologijas galite plačiau pasiskaityti mūsų straipsnyje čia.

Pats ausinių laidas, kuris yra atjungiamas nuo ausinių, yra identiškas. Skirtumas tik tas, kad „KZ ZS5“ ausines galima pasirinkti ir be mikrofono ir taip sutaupyti porą eurų. Apie pačių mikrofonų kokybę pakalbėsime šiek tiek vėliau, o dabar aptarsime pačių ausinių pagaminimo kokybę.

Dizainas ir pagaminimo kokybė

„KZ ZS6“ galima pasirinkti iš trijų spalvų: juodos, raudonos ir žalios. Ausinių korpusas pagamintas iš aliuminio ir atrodo kaip „premium klasės ausinės“. Tuo tarpu „KZ ZS5“ ausinių korpusas yra pagamintas iš plastiko, bet bendrai taip pat atrodo ganėtinai gražiai ir tvirtai.

„KZ ZS6“ ausinės ir ausinių laidas turi žymes „R“ ir „L“, tad yra visiškai paprasta juos sujungti. Beje, tuo pačiu gali pasigirti ir „KZ ZS5“. Norint atidaryti „KZ ZS6“ ausines ir pasižiūrėti į jų vidų tereikia atsukti tris varžtelius. Iš smalsumo tai padaręs apžvalgos autorius pastebėjo, kad vienas varžtas neduoda jokios naudos ir tėra tik dizaino sprendimas. Taip pat „KZ ZS6“ ausinės išorinėje dalyje turi tris oro cirkuliavimo angas, kurių neturi „KZ ZS5“ ausinės. Vidinėje pusėje abejos ausinės turi po vieną tokią angą.

Garso kameros „KZ ZS5“ ir „KZ ZS6“ ausinėse yra dengtos metalinėmis grotelėmis, kurių jei kartais užsinorėtumėte, negalėsite pakeisti, kadangi jos yra užlietos. Tačiau retas kuris iš mūsų ketiname ardyti ar kažkokiu mechaniniu būdu keisti ausinių konstrukciją.

Naudojimosi ausinėmis komfortiškumo ir patogumo palyginimas

Kaip galite matyti žemiau pateiktoje nuotraukoje „KZ ZS6“ ausinių garso kameros ir visa jos korpuso struktūra yra plonesnė nei „KZ ZS5“ ausinių, todėl apžvalgos autoriaus teigimu „KZ ZS6“ ausines yra maloniau dėvėti. Tai ypač pasijaučia, kai ausinės yra dėvimos ilgesnį laiką.

Kadangi „KZ ZS5“ yra storesnis ausinių į ausis kišamas kištukas, jos sudaro didesnį spaudimą vidinei ausiai ir per ilgesnį laiką gali atsirasti tam tikras diskomforto pojūtis. Tuo tarpu su „KZ ZS6“ ausinėmis kažkokių nepatogumu nesijaučia ir tai yra didelis šių ausinių pranašumas prieš senesnįjį „KZ ZS5“ ausinių modelį.

Abejos ausinės turi trijų dydžių ausinių pagalvėles ir laidas suprojektuotas taip, kad jos laikytųsi ant ausų, „bet, deja, ne taip jau gerai ausyse“, kaip pastebi apžvalgos autorius. Tačiau jis išbandė vieną naudingą triuką, kai užsidedate „KZ ZS6“ ausinių laidą ant ausų, su juo šiek tiek pakelkite ausis į viršų ir tuo pačiu metu kiškite ausines į ausis. Taip jos tvirčiau laikysis ausyse. Kaip viskas atrodo praktiškai žiūrėkite vaizdo reportaže nuo 4:55 minutės.

Ausinių garso kokybė

„KZ ZS6“ ausinių garso kokybė yra labai panaši į „KZ ZS5“ ausinių, tačiau yra ir skirtumų. „KZ ZS6“ ausinėse yra geresni žemi tonai, taip pat gerai atskiriami instrumentiniai ir vokalo garsai. Apžvalgos autoriui atrodo, kad šiais aspektais „KZ ZS6“ ausinės lenkia „KZ ZS5“.

Taip pat „KZ ZS6“ ausinėse yra geri ir subalansuoti vidutiniai tonai, tačiau, kai ateina eilė aukštiems tonams, čia iškyla tam tikrų problemų. Jie apžvalgos autoriui atrodo per daug aukšti, per daug ryškūs. Jei bendrai visi tonai yra gerai subalansuoti, tai aukšti tonai yra per daug stiprūs ir greičiausiai bėda yra pačioje ausinių konstrukcijoje. Kadangi subalansuotos armatūros pavaros yra įtaisytos prie pat grotelių, tai aukšti tonai ir tampa per daug stiprūs.

Pavyzdžiui, klausantis muzikos kurioje yra žemų ir vidutinių tonų viskas yra gerai, bet kai ateina eilė aukštiems tonams, jie užgožia vidutinius ir žemus tonus. Bet apžvalgos autorius pripažįsta, kad tai tik jo asmeninė nuomonė ir yra daug žmonių, kurie mano kitaip apie šias ausines ir mėgaujasi jų skleidžiamos muzikos kokybe.

Lyginant tarpusavyje „KZ ZS5“ ir „KZ ZS6“ muzikos kokybę yra aišku, kad „KZ ZS6“ užtikrina gerokai geresnius žemus ir žemesnius tonus ir bendrai garso kokybė yra geresnė. Prie to prisideda ir oro angos, kurias turi „KZ ZS6“ ausinės. Tad garso kokybės atžvilgiu neabejotinai geresnės yra „KZ ZS6“ ausinės.

Ausinių laidas, mikrofono testas, kainų skirtumai ir galutinis verdiktas

Ausinių laidas pagamintas iš kieto tipo silikono, o kokią garso kokybę užtikrina „KZ ZS6“ ausinių mikrofonas galite pasiklaustyti vaizdo įraše nuo 9:09 minutės. Iš principo mikrofono garso kokybė yra išties gera – „tai nėra stebuklas, bet ir tikrai ne blogiausias variantas.“

Taip pat labai svarbu išsirinkti tinkamas ausinių pagalvėles, kad būtų užtikrintas maksimalus muzikos klausymosi ir ausinių dėvėjimo malonumas. Apžvalgos autorius rekomenduoja rinktis „Comply TS200“ ausinių pagalvėles, kurias naudoja su „Xiaomi Mi IV Hybrid“ ausinėmis ir pojūtis yra puikus.

Klausytis muzikos su „KZ ZS6“ ausinėmis yra malonu, ypač, kai tai daroma ne prie maksimalaus garso galingumo. Tada nesijaučia aukštų tonų dominavimo ir muzikos kokybė yra gera. Tad bendrai „KZ ZS6“ ausinės yra kokybiškesnės už „KZ ZS5“ ausines ir tai atsispindi jų kainoje. Jei „KZ ZS6“ kainuoja apie 35 eurus, tai „KZ ZS5“ kaina siekia apie 20 eurų.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(4)
(4)
(0)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: