„Garsas yra aiškus, švarus ir ypač kalbant apie vidutinius tonus - garso kokybė išlieka net tada, kai muzikos klausomasi maksimaliu garso stiprumu“. Itin mobilus ir vienas geriausių šioje klasėje nešiojamų garsiakalbių („Xiaomi Mini AI Bluetooth“ apžvalga, Video) ()

2019-06-05

Ši maža „Xiaomi“ dėžutė nėra paprastas „Bluetooth“ garsiakalbis. Jis dar palaiko ir „Xiaomi“ DI (dirbtinį intelektą). Bet ar tai „Xiaomi Mini AI Bluetooth“ belaidį garsiakalbį padaro protingesniu? Ir kokias funkcijas jis geba atlikti? Šioje apžvalgoje visą tai ir sužinosime.

Apžvalgininkas teigia, kad jo pirmoji pažintis su „Xiaomi“ mini „Bluetooth“ garsiakalbiais buvo dar 2015-aisiais metais, kai įsigijo „Original Xiaomi Mi Bluetooth 4.0 Speaker“. Dabar jo jau nebeturi daugelis parduotuvių. 

„Tai buvo mažiausias garsiakalbis kokį kada nors aš mačiau. Net ir šiandien tėra vos keletas už jį mažesnių garsiakalbių, bet vis tiek jis yra itin mažas ir šaunus. Panašu, jog Xiaomi džiaugiasi šia sėkme ir siūlo naują, patobulintą, kompaktišką DI garsiakalbį.“

„Xiaomi Mini AI Bluetooth“ išvaizda

Apvalusis garsiakalbis yra 6 x 6 cm dydžio ir šiek tiek didesnis už pirmtaką. 52 gramų svoris, tad „atrodo tarsi rankose laikytume pusę šokolado plytelės“.

Garsiakalbio viršuje yra simpatiškai išdėstytos skylutės, o pačiame centre yra „Mi“ logotipas.

Papildomų spalvų nėra ir „Xiaomi Mini AI Bluetooth“ garsiakalbis visas yra baltos spalvos. „Bet tai labai tinka mažam Xiaomi garsiakalbiui.“

Valdymo mygtukai yra garsiakalbio apačioje: įjungimo/išjungimo mygtukas, o kitas skirtas mikrofonui (garsiakalbį galima naudoti, kaip laisvų rankų įrangą) ir valdymui balsu.

Garso reguliavimas vyksta tik mobiliuoju telefonu, tačiau lengvas įjungimo/išjungimo mygtukas sustabdo dainos grojimą.

„Xiaomi Mini AI Bluetooth“ korpuse turi micro-USB jungtį, per kurią įkraunama 480 mAh talpos baterija. Apžvalgininkas teigia, kad tokia jungtis nėra trūkumas, nors turbūt daugelis norėtų USB C-tipo jungties.

„Dėl šios jungties nematau didelio trūkumo, nors ir norėčiau USB C-tipo. Visgi, net ir išmanieji telefonai ne taip lengvai pereina prie naujo tipo jungties, tad nelaikyčiau to dideliu trūkumu.

Apskritai, Xiaomi Mini AI Bluetooth garsiakalbis yra labai gerai pagamintas. Nėra jokių tarpelių, paviršius malonus liesti, o mygtukai gerai reaguoja į paspaudimus. Pakuotėje dar yra ir iš audinio pagaminta kilpelė, tad garsiakalbį galima prisitvirtinti prie kokio nors daikto.“

O kaip garso kokybė?

Apžvalgininkas teigia, kad stebėtinai gera. Žinoma, iš tokio mažo prietaiso negalima tikėtis stebuklų. Tai tėra 3W galios garsiakalbis ir triukšmingo vakarėlio su juo padaryti nepavyks, bet tai nereiškia, kad jis yra prastas garsiakalbis.

„Garsas yra aiškus, švarus ir ypač kalbant apie vidutinius tonus. Jis nepraranda savo garso kokybės net, kai muzikos klausomasi maksimaliu garso stiprumu.

Žemi tonai kiek silpnoki ir tokio tipo įrenginyje vargiai galima to išvengti.

Xiaomi Mini AI Bluetooth garsiakalbis ypač praverčia būnant lauke, parke ar prie baseino, kai norisi pasiklausyti muzikos. Tada jis parodo savo geriausias savybes ir yra labai malonu taip klausytis muzikos.

Garsiakalbis susiejamas su išmaniaisiais telefonais bei kitais įrenginiais Bluetooth 4.2 ryšiu ir signalas išlieka stabilus iki maždaug 10 metrų.

Garsiakalbio baterijos užtenka keturioms valandoms – tiek, kiek ir žada gamintojas.“

O kaip gi dirbtinis intelektas?

Apžvalgininkas teigia, kad vienas iš didelių „Xiaomi Mini AI Bluetooth“ garsiakalbio privalumų yra jo dirbtinis intelektas. „Xiaomi“ naudoja tą patį dirbtinį „Xiao AI“ intelektą ir kituose savo garsiakalbiuose, tačiau „jie iki šiol vis dar kalba tik kinų. Tad jie automatiškai netinka vakarų rinkai (nebent mokate kinų kalbą aut. past.), kurioje pilna alternatyvų su Siri, Alexa ir Google asistentu.“

Tad į šį momentą verta atkreipti dėmesį ir norint išsiųsti trumpą balso pranešimą ar susieti su išmaniaisiais „Xiaomi“ namais ir valdyti prietaisus, teks kalbėtis kinų kalba.

Apžvalgininkas teigia, kad ir programėlės jam nepavyko atsisiųsti ir panašu, jog ji tinkama tik Kinijos rinkai, tad „iš esmės Xiaomi Mini AI Bluetooth laikykite įprastu Bluetooth garsiakalbiu.“

Galutinis verdiktas – puikus garsas už žemą kainą

„Mano išvada yra gana paprasta. Už šiek tiek daugiau nei 10 eurų gausite tikrai gražų ir kompaktišką Bluetooth garsiakalbį.

Palyginus su jo dydžiu, jis suteikia puikų garsą. Sėdint lauke, nedideliame draugų buryje, tai yra puikus pasirinkimas.

Realiai rimtos kritikos Xiaomi Mini AI Bluetooth garsiakalbiui aš neturiu ir tik rekomenduoju atkreipti dėmesį dėl kiniškai kalbančio asistento ir to, kad tai yra gana specifinis garsiakalbis.

Jei tikrai norite stipraus ir galingo garso, tada natūralu, jog turite ieškoti didesnio garsiakalbio. Tačiau tokie mini-Xiaomi garsiakalbiai yra nepralenkiami savo mobilumo atžvilgiu.

Jei jums reikia tokio kokybiško garsiakalbio, kuris tiesiog tilptų kelnių kišenėje – Xiaomi Mini AI Bluetooth būtent toks ir yra.“

O čia kitas apžvalgininkas greitai apžvelgia šį mažytį belaidį garsiakalbį ir pademonstruoja jo garso kokybę:

Kaina ir sąlygos

„Xiaomi Mini AI Bluetooth“:

  • Gearbest - 11,76 €;
    • nemokamas siuntimas į Lietuvą.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(5)
(2)
(3)

Komentarai ()