„Xiaomi“ sukūrė naują šedevrą: įspūdingi greičiai ir pažangiausios 2.4 GHz, 5 GHz, WiFi 6, „Mesh“ technologijos - štai ką sugeba ir 40€ nekainuojantis maršrutizatorius („Redmi AX5 WiFi 6“ maršrutizatoriaus apžvalga, testų rezultatai, Video, Papildyta 2020 01 03 - iš Lenkijos, Prancūzijos sandėlio, paskutiniai vnt. ) (2)

2021-01-03

„Redmi AX5 WiFi 6“ yra naujausias kompanijos maršrutizatorius. Gamintojas teigia, kad čia įdiegtos pačios pažangiausios technologijos ir pasiekiamas išskirtinis duomenų perdavimo greitis. Ar tikrai viskas taip nuostabu? Pasižiūrėkime ką apie „Redmi AX5 WiFi 6“ maršrutizatorių sako pirmieji apžvalgininkai.

Speciali akcija ir sąlygos

„Redmi AX5 WiFi 6“ maršrutizatorius:

 • Aliexpress49,12 €; nuo 41,43 € (tikrinta 2020 01 03)
  • 19 % nuolaida;
  • Lenkijos/Prancūzijos sandėlių, paskutiniai vienetai;
  • 3,96 € už siuntimą į Lietuvą. Nemokamas siuntimas į Lietuvą;
  • iš Kinijos sandėlio pigiau, bet dar papildomai kainuoja siuntimas ir teks ilgiau laukti, kol atsiųs.

Apžvalgininkas tvirtina, kad „Redmi AX5 WiFi 6“ maršrutizatorius atkeliauja įprastoje baltoje dėžėje ir ant jos korpuso surašytos pagrindinės techninės specifikacijos, kaip: 5 branduolių Qualcomm branduolys, 1775Mbps WiFi duomenų perdavimo greitis ir t.t.

Pakuotės viduje rasime patį „Redmi AX5 WiFi 6“ maršrutizatorių, maitinimo adapterį ir naudojimosi instrukciją.

Nepamirškite užsisakydami šį maršrutizatorių nurodyti norimą adapterį. Taip pat papildomai galima įsigyti ir iki 3 metrų ilgio CAT6 laidą.

„Xiaomi šiais metais išleido du naujus biudžetinius maršrutizatorius. Kiek anksčiau Xiaomi AX1800, o dabar ir Redmi AX5 WiFi 6.

 

Redmi AX5 WiFi 6 yra visai kitokio dizaino. Jis yra plokščias, su pritvirtintomis keturiomis atlenkiamomis antenomis. Jų nuimti galimybės nėra.“

Ant „Redmi AX5 WiFi 6“ korpuso viršaus turime du šviesos indikatorius: vienas rodo kada įrenginys įjungtas, o kitas indikuoja, kad prijungtas prie interneto.

Nugarėlėje rasime 4 LAN jungtis, „Reset“ mygtuką ir maitinimo adapteriui prijungti skirtą jungtį.

„Kalbant apie Redmi AX5 WiFi 6 specifikacijas, tai čia praktiškai viskas tas pats, kaip ir Xiaomi AX1800:

 • Qualcomm 5-ių branduolių procesorius, vienas jų skirtas NPU;
 • 256MB atminties;
 • WiFi 6 palaikymas;
 • Mesh tinklo palaikymas;
 • vienu metu galima prijungti iki 128 atskirų įrenginių.“

„Tos 4 antenos yra skirtos sustiprinti interneto ryšiui: dvi antenos 2.4GHz, o kitos dvi antenos 5GHz.

Pagrindiniai Redmi AX5 privalumai yra naujausių WiFi 6 ir OFDMA techninių sprendimų palaikymas.

Tai leidžia Redmi AX5 maršrutizatoriui vienu metu ir skirtingiems įrenginiams užtikrinti maksimalų perduodamų duomenų greitį.

Prie 2.4GHz turime 574Mbps, o prie 5GHz turime 1201Mbps. Taip pat Redmi AX5 palaiko ir tokius dalykus, kaip: Beamforming, BSS Coloring, Dual Frequency in One, WPA3, MU-MIMO, IPv6.“

„Redmi AX5 maršrutizatorius palaiko MiWiFi programėlę. Ir ji darbuojasi tiek su iOS, tiek ir su Android operacinėmis sistemomis dirbančiais telefonais.

 

Programėlėje galima matyti prie Redmi AX5 prijungtus įrenginius, duomenų parsiuntimo ir išsiuntimo greičius, tinklo būseną. Čia yra ir Svečio režimas.

Prieš pradedant pirmą kartą naudotis Redmi AX5 maršrutizatoriumi, rekomenduoju atlikti optimizaciją.

Programėlėje keliaujame į Wi-Fi optimization ir per kelias akimirkas bus atliktas maršrutizatoriaus optimizavimas.

Šioje programėlėje yra ir kitų naudingų funkcijų (žiūrėti paveikslą žemiau aut. past.). Galima atlikti greičio testavimą, valdyti apsaugos nustatymus, patikrinti maršrutizatoriaus būsena ir t.t.“

„O jei nenorite Redmi AX5 valdyti su išmaniajame esančia programėle, visada galima su bet kuriuo kompiuteriu prisijungti prie www.miwifi.com svetainės (4:24 min.) ir čia galėsite matyti visus prisijungusius įrenginius bei atlikti kitus veiksmus.“

„Redmi AX5“ testavimas

Maršrutizatoriaus bandymai prasideda nuo 4:43 min. ir apžvalgininkas iškart pabrėžia, kad jo namuose maksimalus interneto duomenų perdavimo greitis siekia 100Mbps.

2.4GHz tinklas:

 • kai įrenginys nuo maršrutizatoriaus yra už 0,5 metro, duomenų parsiuntimo greitis siekia 70,6Mbps, išsiuntimo 84Mbps;
 • atstumas 5 metrai – parsiuntimas 91,8Mbps, išsiuntimas 96,4Mbps;
 • atstumas 10 metrų – parsiuntimas 59,2Mbps, išsiuntimas 71,6Mbps.

 

5GHz tinklas:

 • kai įrenginys nuo maršrutizatoriaus yra už 0,5 metro, duomenų parsiuntimo greitis siekia 92Mpbs, išsiuntimo 96,4Mbps;
 • atstumas 5 metrai – parsiuntimas 93Mbps, išsiuntimas 96Mbps;
 • atstumas 10 metrų – parsiuntimas 93,4Mbps, išsiuntimas 96,3Mbps.

Galutinis verdiktas

„Turint galvoje, kad Redmi AX5 kainuoja 40 dolerių, tai šis maršrutizatorius demonstruoja labai gerus greičius ir signalo aprėptį.

Gaila, bet namuose neturiu įrenginių, palaikančių WiFi 6 technologiją, tad negalėjau išbandyti jos suteikiamų privalumų.

Bet kuriuo atveju, jei šiuo metu ieškote maršrutizatoriaus, tai geriau iškart pirkti tokį, kuris palaikytų WiFi 6 technologinį sprendimą.

Ir net jei dabar taip pat neturi įrenginių, palaikančių WiFi 6, būsimasis jūsų išmanusis telefonas jau tikrai palaikys šią technologiją ir tada galėsite džiaugtis įsigiję Redmi AX5. Jis iškart pasiūlys maksimalų greitį ir naujausias galimybes.“

Aut. teisės: Technologijos.lt

(24)
(23)
(1)

Komentarai (2)