Buvęs sovietų karo lakūnas: nebūkite naivūs, tokie dabartiniai Rusijos naikintuvų skrydžiai turi labai aiškias priežastis (12)

2016-04-22

Buvęs sovietų lakūnas, praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje skraidęs naikintuvu Mig-21, o vėliau tapęs Ukrainos kariniu lakūnu Oleksis Melnykas mano, kad agresyvios rusų naikintuvų „atakos“ prieš JAV karo laivą „USS Donald Cooc“ Sovietų Sąjungoje būtų buvusios neįmanomos.

Jo nuomone, tokio pobūdžio manevrai yra ypatingai pavojingi ir jie buvo atliekami sąmoningai, turint galvoje NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje. Buvusio lakūno nuomone, rusų naikintuvų pilotai nebuvo nei labai jauni, nei kvaili, kad nesuprastų, jog tokio pobūdžio imituojamos „atakos“ nesukeltų tarptautinio skandalo, rašo dienraštis „The Daily Signal“.

Ukrainiečio manymu, tokių planuojamų manevrų tikslas yra ypatingai pavojingas, kadangi labai priartina prie neplanuotų nelaimių, kurios gali turėti labai rimtų pasekmių.

O. Melniko nuomone, rusai turėjo du tikslus: pasiųsti NATO signalą, jog Baltijos jūra yra Rusijos įtakos sferoje ir patikrinti Aljanso reakciją į šiuos veiksmus.

Ukrainiečio įsitikinimu, rusų lėktuvų dalyvavimai kontaktuose su NATO padaliniais yra labiau agresyvūs ir dažnesni negu „Šaltojo karo“ laikais.

Pasak lakūno, tokie incidentai, kurie dabar įvyko Baltijos jūroje, Sovietų Sąjungoje buvo draudžiami.

Sovietiniai nuostatai, perimant priešo lėktuvus, buvo pakeisti 1983 metais, kai Sovietų sąjungos naikintuvas numušė keleivinį „Korean Air Lines 747“ orlaivį.

Aut. teisės: delfi.lt

(80)
(13)
(67)

Komentarai (12)

Visi šio ciklo įrašai