SpaceX paleido 63,8 tonų krovinį galinčią nešti raketą Falcon Heavy (Foto, Video) (16)

2018-02-07

Antradienio vakare SpaceX kompanija atliko galingiausios savo raketos-nešėjos — Falcon Heavy – startą.

Elono Musko įsteigta kompanija SpaceX paleido galingiausią raketą nešėją — supersunkiąją Falcon Heavy.

Šoniniai greitintuvai nusileido į Tūpimo zoną 1 ir 2. Į kosmodromą jos grįžo, po kelių minučių nuo starto. Kaip raketos naudingas krovinys buvo panaudotas asmeninis Elono Musko automobilis Tesla Roadster. Vairuotojo sėdynėje buvo pasodintas manekenas Starmanas.Falcon Heavy starto įrašas
©SpaceX


Automobilis su manekenu tolsta nuo Žemės
©SpaceX

Dabar Falcon Heavy raketa yra galingiausia raketa-nešėja iš egzistuojančių. Raketos pagrindas – Falcon 9 konstrukcija. Ši raketa eksploatuojama seniai ir sėkmingai. Falcon Heavy turi du papildomus šoninius greitintuvus, panašius į pirmąją Falcon 9 pakopą. Planuojama, kad nešėja į žemąją orbitą galės iškelti iki 63,8 tonų, iki 26,7 t – geopereinamąją orbitą, iki 16,8 t į Marsą ir 3,5 t į Plutoną.

Apie raketos-nešėjos kūrimą Elonas Muskas paskelbė 2011 metų balandžio 5 dieną Nacionaliniame spaudos klube Vašingtone (DC). 2017 metų sausio 24 dieną SpaceX sėkmingai išbandė Falcon Heavy ant žemės – buvo įjungti visi 27 pirmos pakopos varikliai. UPD: Neaiški raketos pirmos pakopos centrinio segmento lemtis. Pranešama, kad netgi jeigu jis tinkamai nenusileido, Falcon Heavy startas vis viena sėkmingas, nes raketa įvykdė pagrindinę užduotį — naudingą krovinį iškėlė į orbitą.

I. Vedmedenko

naked-science.ru

Aut. teisės: Technologijos.lt

(26)
(0)
(26)

Komentarai (16)

Susijusios žymos:

Visi šio ciklo įrašai