Estijoje bus atliekamas matematikos mokymo eksperimentas

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Popasz 2013-02-22 12:34
Kiek teko domėtis žmogaus kognityviniais procesais, smegenų darbu, galiu pasakyti, jog matematikos uždavinių skaičiavimas skatina augimą sričių, kurios yra atsakingos už skaičiavimus, strategiją, analizę, susikoncantravimą. Iš esmės ir eilėračių mokymasis tuomet gali rodytis jog nėra naudingas gyvenime, tačiau jis neabejotinai pagerina atmintį. Todėl perleisti "juodą darbą" kompiuteriam nemanau, kad protinga mintis. Negana to, kad tikrai daug žmonių technikai pažangus turi problemų su antsvoriu, nes nėra priversti judėti, o patiems valios trūksta, dabar panašiai siūloma daryti ir su mentaliniais gebėjimais. Kas svarbiausia - visa tai vaikams. Nemanau, jog jų dauguma patys prisivers savanoriškai mankštinti smegenis. Beje, įdomu kokias kasdienes problemas jie turėjo omenyje.
šakės 2013-02-22 13:15
Kaip visada, paskaičius kyla baltas pavydas Estijai
dyendy 2013-02-22 13:43
Kasdienine problema: kiek kainuos 1l pieno, 10 kaiusiniu, 400g bulkos, 0.5kg desros, 250g sviesto siuose prekybos tinkose. maxima - jei joje kiausiniai pardavinejamo pakeliose po 6. iki - bulka buna tik 640g o sviestas 235g pakeliose. norfa - pienas buna 0.9 arba 1.7 pakuotese Centukas - kiausiniai buna tik po 8, desra buna tik 400g pakuotese. Beje pritaikius mokesciu lengvata mokamas PVM yra 3.61 procentinio punkto mazesnis. Rimi ir dar 6 mazesni prekybos tinklai. Nuva kad neuzimti daug laiko tai isivaizduokim kad savikainos duotos prie kikvieno tinklo apraso konkreciam kiekiui ar svoriui kuris ten nurodytas. Reikia priskaiciuoti tik PVM. Turetu iseiti lentele su 11eiluciu ir 5 stulpeliais. Minimum 55 formules neskaiciuojant konvertavimo kur teks maiugyti skaiciuotuva. Isivaizduokit kad padarius visa uzduoti mokytoja pasako kad padarykit is naujo su dar 3 skirtingo dydzio pvm (x55 skaiciavimai be konversijos). Dabar esme visos 11 eiluciu yra analogiskos pirmajai todel mum butu dzin net jeigu ju ten ir 1000. Pasigimdom pirma eilute nukopijuojam i tiek kiek reikia ir prie centuko pvm padarom kad visada butu 3,61 procentinio punkto mazesnis. Pasikeicia pv jokiu problemu copy paste i tiek kiek pvm reiksmiu. Vienintelis juodas darbas sugalvoti kaip tos skaiciavimus susieti kad persikeltu ant pc peciu. Ir net debilui aisku kad jei tai darytum ranka dvi dienas i kiema neiseitum na gerai prie xBox ar kuo ten negaletum prisest
kestutisz 2013-02-22 14:11
Taikrai taip, kasdieninė problema... ką ten skaičiuoti, čekis gi viską tiksliai parodys, o prieš tai žmona paskaičuos preliminariai, kad į biudžetą tilpti:) Labai norint aišku galima "skaičiuoti" elektroninės prekybos krepšelių skaičiuoklėse, tada ir eiti niekur nereikės :)
Windas 2013-02-22 16:25
kestutisz, va va zmonos, sugyventines labai gerai moka skaiciuoti kas susija su ishlaidom ir biudzetu visas super kompiuteris viename ash programeris, bet taip savo ishlaidu kaip antra puse nesugebu suskaiciuoti ar itilpti i jos biudziato remus jei vienas buciau ir tektu ish tiek pragyvent:D
agatas1000 2013-02-24 00:19
Esmė tame, kad visalaik viskas bus ant ribos. Jei vaikai skaičiuotų su skaitliukais (kaip seniau), tada visi žinotų, kad jei užduosi namų darbus, kur yra dideli skaičiai, ar reikia traukti šaknis, tada tokie namų darbai bus sunkiai įveikiami ir labai reikės smegenis patreniruot, kad išspręstum. O dabar, kai yra pilna skaičiavimo mašinėlių, tokie namų darbai būtų nesunkūs. Taip ir šiuo atveju bus - kuo galingesnės priemonės, tuo sunkesnės bus užduotys, todėl bus tikrai ką veikti, kol jas išspręsi.