Uganda priėmė drakonišką įstatymą, baudžiantį homoseksualius santykius kalėjimu iki gyvos galvos (189)

2013-12-23

Ugandos parlamentas penktadienį priėmė griežtą įstatymą prieš homoseksualius santykius, numatantį galimybę pakartotinius „pažeidėjus“ įkalinti iki gyvos galvos, o šios itin religingos šalies įstatymų leidėjai sveikino šį teisės aktą kaip pergalę prieš „blogį“.

Triuškinama dauguma deputatų balsavo už įstatymą, kurį plačiai kritikavo žmogaus teisių organizacijos ir Vakarų šalių lyderiai, taip pat ir JAV prezidentas Barackas Obama, pavadinęs tą projektą siaubingu. Įstatymo projektą pateikęs parlamentaras Davidas Bahati sakė, kad galutinėje versijoje buvo atsisakyta galimybės pažeidėjams skirti mirties bausmę. Dabar šis įstatymas bus pateiktas pasirašyti prezidentui Yoweri Museveni. „Tai pergalė Ugandai. Džiaugiuosi, kad parlamentas balsavo prieš blogį“, – D.Bahati sakė naujienų agentūrai AFP.

„Esame dievobaiminga šalis, todėl vertiname gyvenimą pagal holistinius principus. Būtent dėl tų vertybių parlamento nariai priėmė šį įstatymą, kad ir ką galvotų išorinis pasaulis“, – pridūrė jis.

Įstatymas, kurios pirmasis variantas buvo pasiūlytas 2009 metais, buvo ilgam padėtas į stalčių, kilus tarptautiniam pasipiktinimui. Tačiau parlamento atstovė Hellen Kaweesa sakė, kad atlikus projekto pataisas, buvo užsitikrintas „daugumos palaikymas“ tarp parlamento narių.

Aut. teisės: alfa.lt

(17)
(0)
(2)

Komentarai (189)